۱۲ کلمه تبلیغاتی در پرفروش‌ترین تبلیغات جهان که جادو میکند

در پرفروش‌ترین تبلیغات جهان، عبارات جادویی وجود دارد. در این ویدئو چند کلمه تبلیغاتی پرفروش دنیا را بررسی میکنیم و با این عبارت‌ها تبلیغ‌نویسی‌مان را قوی‌تر میکنیم.
12 کلمه تبلیغاتی جادویی که در پرفروش ترین تبلیغات جهان استفاده شده

در این ویدئو قدرتمندترین کلمات تبلیغاتی اثرگذار که در موثرترین تبلیغات جهانی استفاده شده‌اند را معرفی میکنیم. هر کلمه تبلیغاتی که در این ویدئو گفته میشود، اگر به درستی استفاده شود تاثیر فوق‌العاده بالایی در تبلیغ‌نویسی و فروش شما دارد.

پخش ویدیو

برای مشاهده ویدئو باید از vpn استفاده کنید

در این زمانه تاثیر کلمات و  قدرت قلم در تبلیغ نویسی، از قدرت شمشیر بیشتر است. پس از این بابت خوشحال باشیم چون قرار نیست به زور شمشیر مشتری را وادار به خرید کنیم!

قدرتمندترین سلاح‌هایی که میتوانند مشتری های گذرا را به مشتری های دائمی تبدیل کنند کلمات تبلیغاتی اثرگذار هستند و متقابلا اگر هم یک تبلیغ نویس به صورت غیر حرفه ای از کلمات اشتباهی برای ایجاد یک تبلیغ استفاده کند واقعا ممکن است که چهره یک کالا را برای همیشه تیره و تار کند پس در انتخاب و استفاده از کلمات تبلیغاتی اثرگذار باید نهایت دقت را داشته باشیم.

همه فروشنده ها و تبلیغ نویسان حرفه ای اگر میخواهند تبلیغ های پرفروش و اثرگذاری داشته باشند باید از این ۱۲ کلمه در متن تبلیغشان کاملا هوشمندانه و به خوبی استفاده کنند

۱. اولین کلمه تبلیغاتی: “شما”

یکی از بهترین کلمات تاثر‌گذار تبلیغاتی!
یادتان می‌آید در زمان کودکی‌مان همیشه والدینمان به ما میگفتند هیچ وقت نگو “تو”، پدر و مادرمان به ما یاد داده بودند همیشه دیگران را با واژه “شما” خطاب کنیم، و همچنین جامعه به ما یاد داده است که هیچ وقت از خودمان تعریف نکنیم. این قوانین در مساله فروش و بازاریابی کاملا صحیح هستند. اگر میخواهیم مشتری احساس بهتری داشته باشد همیشه سعی کنید از کلمه “شما” در متن تبلیغاتی تان استفاده کنید. کلمه شما یک کلمه تبلیغاتی اثرگذار در لیست فروشنده‌ترین کلمات تبلیغاتی جهان هستند.

ممکن است شما خیلی وسوسه شوید که در هنگام تبلیغات از خودتان یا شرکت تان شروع به تعریف کردن کنید، اما این یک واقعیت است که مشتری با تمام وجود دوست دارد که شما از او یاد کنید و او را صدا بزنید. سعی کنید بر این وسوسه غلبه کنید و از کلمه شما به صورت هوشمندانه استفاده کنید.

۲. ارزش

کالین فرنسیس، مالک شرکت “بکار گیری راه حل های فروش” در کتاب “انفجار بی توقف فروش”  نوشته است : مشتری‌ها به ویژگی‌ها و فواید محصول شما اهمیت نمیدهند. آن ها ارزش و رسیدن به هدف را اولویت خریدشان میدانند.

پس باز هم این مشتری است که اهمیت دارد و نه شما! پس ضمن حفظ احترام برای شما و محصول تان به جای تعریف کردن از خودتان و محصول تان و شرکت تان به مشتری نشان دهید که با خرید محصول شما چه ارزشی نصیب تجارت او میشود و چه ارزشی نصیب مشتری میشود؟!

۳. و

کلمه “و” یک از بهترین کلمات تبلیغاتی اثرگذار است و در نقطه مقابل کلمه “اما” قرار دارد. کلمه امّا یکی از رایج ترین کلمات اشتباه در تبلیغ نویسی است و وقتی شما از این کلمه استفاده میکنید در واقع دارید به مشتری علامت میدهید که شما دارید جمله ای میگویید که مخالف چیزی است که مشتری دوست دارد بشنود.

خیلی مهمه وقت هایی که قرار است از کلمه “اما” استفاده کنید از جایگذین آن یعنی کلمه “و” استفاده کنید.

سیماس برون، مربی فروش یک مثال خیلی خوب در این باره دارد که بهتر است به آن دقت داشته باشیم:

“میدانم که فقط  10 میلیون تومان بودجه دارید اما بگذارید علت ارزش 15 میلیون تومانی سیستم مان را به شما بگویم”

“میدانم که فقط 10 میلیون تومان بودجه دارید و به دنبال یک سیستم باکیفیت هستید. بگذارید علت ارزش 15 میلیون تومانی سیستم مان را به شما بگویم”

سیماس برون، این نکته را یادآور میشود که جمله اول به مخاطب این احساس را منتقل میکند که به او اهمیت داده نشده و حرف های او نادیده گرفته شده و در مقابل جمله دوم به مشتری احترام میگذارد و بودجه او را تایید می کند

پیشنهاد میکنیم این مطلب را هم بخوانید:

 

4. انجامش بده

خیلی از کارشناسان حرفه ای فروش استفاده از کلمه “انجامش بده” را به جای “امتحانش کن ” پیشنهاد می کنند. به عنوان مثال، به جای اینکه بگویید: “می‌‌‌خواهیم این عمل را امتحان کنید…” بگویید “کاری که میخواهیم انجام بدهید این است”.

این کار باعث میشود از نگاه خریدار، شخص فروشنده قابل اعتماد تر به نظر برسد.

۵. یا

 

یک واژه جادویی در میان کلمات اثرگذار

کلمه “یا” یکی از شیرین ترین کلمات تبلیغاتی اثرگذار است. اگر شما فقط یک پیشنهاد خرید ساده به خریدار بدهید در واقع شما به او اجازه داده اید که یا موافقت کند و یا مخالفت کند، اما زمانی که از کلمه “یا” استفاده میکنید کاملا هوشمندانه دارید او را مجبور میکنید که یا پیشنهاد اول را بخرد و قبول کند و یا پیشنهاد دوم را و این یکی از لذت بخش ترین کلماتی است که هر تبلیغ نویس حرفه ای دوست دارد در تبلیغات حرفه‌ای اش از آن استفاده کند.

پس همیشه سعی کنید در معاملات تان ۲ پیشنهاد الف و ب را آماده داشته باشید و به مشتری ارائه کنید. اطمینان داشته باشید به احتمال زیاد وقتی شما از ۲ پیشنهاد استفاده میکنید یکی از آنها توسط مشتری قبول و خریداری میشود.

۶. میشه …؟

بیشتر مردم از جملات دستوری متنفرند. خود ما هم اگر در تبلیغی ببینیم که ما آگهی در حال دستور دادن و مجبور کردن ما به انجام کاری است واقعا رغبت نمیکنیم به آن عمل کنیم و احتمال زیاد آن آگهی شکست خواهد خورد. خیلی وقت ها در متن تبلیغات دیده ایم که آگهی به ما میگوید: “شما باید فلان کار را انجام دهید…”

واقعا بی ادبانه و متکبرانه است!

سعی کنید هروقت مجبور شدید از مشتری کاری را بخواهید انجام بدهد حتما از کلماتی مثل “میشود خواش کنیم…” و کلماتی مانند این استفاده کنید تا مقدار زننده شدن تبلیغات را کاهش دهید
 

۷. یکدلی

یکی از بزرگترین موانعی که هنگام خرید باعث میشود خریداران از خریدشان منصرف شوند وقتی است که آنها خودشان را در یک جبهه و فروشنده را در جبهه دیگری میبینند، دقیقا در همین مواقع کلماتی در تبلیغ اثرگذار است که به او نشان دهید در یک جبهه هستید و فقط دنبال جیب خودتان نیستید!

استفاده از کلمات تبلیغاتی اثرگذار مثل یکدلی و همدلی و همه باهم و کلمات مشاله این باعث میشود خریدار با تمام وجودش احساس کند شما و او در جبهه هستید و احساس عمیقی از اثرگذاری در او به وجود می‌آید.

 

۸. تصور کنید

یکی از بهترین کلمات تبلیغاتی اثرگذار

اگر مجبور باشم فقط یک کلمه تبلیغاتی برای فروش‌هایم در نظر بگیرم قطعا عبارت “تصویر کنید” است.

یکی دیگر از بهترین کلمات تبلیغاتی اثرگذار استفاده از واژه هایی مثل “تصور کنید” است. همیشه داستان‌ها خیلی بهتر در ذهن عموم مردم ماندگارتر است به نسبت یک آگهی فروش مستقیم. بهترین بازاریاب ها همیشه در صحبت های شان داستان سرایی خوبی انجام میدهند و باعث میشوند مردم خودشان را جای شخصیت خوب داستان متصور شوند. این کلمه کمک میکند تا تبلیغ نویس بتواند مخاطب را به شرایط بعد از خرید ببرد. مثال:

تصور کنید با داشتن یک کسب و کار اینترنتی پردرآمد، شما هم میتوانید ماشین مورد علاقه تان را بخرید و سواری با آن لذت ببرید.

۹. ببین، نشون بده، بشنو ،بقاپ

خب، این یک کلمه نیست، ولی همه آنها اعضای یک خانواده هستند. هر کدام از این کلمات یک احساسی را برانگیخته می کنند و توجه مردم را به خودشان جلب میکنند. درباره روش استفاده کلماتی آنها فکر کنید زیرا محرک حس‌های دیداری، شنیداری و حرکتی هستند.

۱۰. اسم مخاطب

درست مانند کلمه ی “شما”، که با هم بررسی کردیم، استفاده از اسم مشتری هم این احساس را به او القا می‌کند که مرکز توجه هستند و کالا و خدمات شما فقط برای آنهاست. وقتی میان عبارات و جملات مختلف، اسم یک فرد صدا زنده میشود به طور کاملا محسوسی توجه مخاطب به آن جلب میشود.

۱۱. کلمات قدرتمند

کلمات قدرتمند زیادی وجود دارد که سرشار از احساسات قوی و تحریک کننده است مثل: ترس، لذت، نارضایتی، امنیت و …

یک آگهی تبلیغاتی قدرتمند و ارائه محصول خوب، تمام این احساسات و حتی بیشتر از اینها  را در زمان مناسبش فرا میخواند. برای اینکه همه نُت های زیر و بم را، به خوبی بر روی موسیقی تبلیغ‌تان پیاده کنید ،کلمات تبلیغاتی اثرگذار قدرتمند را چاشنی حرف‌های‌تان کنید.

۱۲. به خاطر اینکه

یک آزمایش روانشناسی جالب توسط الن لنگر، روانشناس اجتماعی و پروفسور دانشگاه هاروارد، راه‌اندازی و اجرا شد که تاثیر توضیح دادن و دلیل آوردن برای متقاعد کردن مردم سنجیده شود. قرار شد با انجام این آزمایش به این نتیجه رسید که آیا میشود با توضیح دادن و استفاده از کلماتی مثل “به خاطر اینکه” مردم را متقاعد کرد که بدون نوبت در صف استفاده از دستگاه زیراکس(کپی) استفاده کرد؟

این آزمایش با ۳ جمله متفاوت انجام شد:

  • عذر می خوام، من پنج تا برگه دارم.میشه از دستگاه زیراکس استفاده کنم؟
  • عذر می خوام، من پنج تا برگه دارم.میشه از دستگاه زیراکس استفاده کنم چون باید چند تا کپی بگیرم؟
  • عذر می خوام، من پنج تا برگه دارم.میشه از دستگاه زیراکس استفاده کنم چون عجله دارم؟

وقتی از اولین سوال استفاده شد فقط هفتاد درصد افراد صف اجازه دادند که شخص بدون نوبت و بدون صف از آن استفاده کند، اما پرسیده شدن سوالات دوم و سوم بیش از نود درصد مردم داخل صف متقاعد شدند که به شخص اجازه دهند بدون نوبت از دستگاه استفاده کند.

نتیجه آزمایش استفاده از “به خاطر اینکه”: وقتی از مردم میخواهید کاری انجام دهند به آنها یک دلیل نشان دهید تا درصد موافقت شان به طرز عجیبی بالا برود.(استفاده از “به خاطر اینکه”)  و به آنها بگویید چرا باید آن کار را انجام دهند.

کلمات جادویی برای فروش زیاد هستند و در این مطلب آموزشی ما فقط به چند نمونه پرداختیم. اگر شما هم کلمات کلیدی برای جذب مشتری میشناسید که در این مطلب به آن اشاره نشده، میتوانید از قسمت کامنت‌ها به اشتراک بگذارید.

12 کلمه تبلیغاتی جادویی که در پرفروش ترین تبلیغات جهان استفاده شده
سرفصل‌های این مطلب:

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید