۱۰ مردی که با داشتن سایت به ثروتمندترین افراد تاریخ پیوستند

10 فرد ثروتمندی که با داشتن سایت ثروتمند شدند

همیشه زندگینامه موفق ترین افراد ثروتمند در جهان برای ما بهترین الگو های موفقیت هستند. دقیقا به همین علت این مطلب را آماده کرده ایم تا با ۱۰ فرد ثروتمندی که با داشتن سایت به لیست ثروتمندترین افراد جهان پیوسته اند آشنا شویم. هر چند که افراد ثروتمند زیادی در جهان مثل بیل گیتس و وارن بافت و … وجود دارد که همه آنها را میشناسیم، اما این ۱۰ نفر یک ویژگی منحصر به فرد داشته اند که دیگر ثروتمندان تاریخ این ویژگی را نداشته اند و آن هم این است که همه این ۱۰ نفر به دلیل داشتن یک سایت اینترنتی موفق به لیست ثروتمندترین افراد رسیده اند. با نت هوش همراه باشید تا با این افراد بیشتر آشنا شویم.

حمید و سعید محمدی Digikala.com

باعث افتحار است که در ابتدای این لیست از دو برادر موفق ایرانی نام ببریم. حمید و سعید محمدی در سال ۱۳۸۵ دی جی کالا را تاسیس کردند. همانطور که میدانیم دیجی کالا بزرگترین فروشگاه اینترنتی ایران و سومین سایت پرمخاطب در ایران ایست. ایده شکل گیری دیجی کالا از آنجا شکل گرفت که این دو برادر یک خرید سنتی نامرغوب و خیلی بدی را تجربه کردند و تصمیم گرفتند به منظور اطلاع رسانی بیشتر دیجی کالا را تاسیس  کنند. در اولین روزهای کاری آنها فقط ۵ نفر بودند اما خیلی زود به شرکت بزرگی تبدیل شد که طبق آمار درج شده در صفحه ویکیپدیا دیجی کالا در سال ۹۷ به تعداد ۲۴۰۰ نفر رسیده است و در سال ۱۳۹۴ ارزش دیجی کالا طبق گفته مدیران آن بالغ بر بیش از ۵۰۰ میلیون دلار می باشد.

سرمایه خالص این دو برادر ۱٫۲ میلیارد دلار می باشد.

 

نیک رابرتسون Asos.com

این شرکت یک فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک است که در لندن تاسیس شد و در حال حاضر در کشور های زیادی شعبه دارد. به طور مستقیم ۳۰۰۰ نفر برای این کمپانی فعالیت می کنند. این سایت فروشگاهی بیشترین توجه و تمرکزش را روی قشر جوان گذاشته است. یکی از ویژگی های جالب این فروشگاه اینترنتی این است که می توان در این وبسایت لباس های دست دوم را هم برای فروش قرار داد. این کمپانی جزو بزرگترین شرکت های خرید در دنیای اینترنت می باشد.

سرمایه خالص نیک رابرتسون مالک این شرکت ۲٫۴ میلیارد دلار می باشد.

 

جک دورسی Twitter.com

توییتر (Twitter) یک سایت بزرگ و یک شبکه اجتماعی است که در سال ۲۰۰۶ راه اندازی شد. این شبکه اجتماعی به کاربران اجازه می دهد اخبار و اطلاعات خود را به شکل توییت به اشتراک بگذارند. این شرکت بر اساس ایده چه کار میکنید؟ شکل گرفته است. تعداد کارمندان این کمپانی در سال ۲۰۱۱ از مرز ۲۰۰ میلیون نفر گذشت! همچنین تعداد توییت های نوشته شده در همان سال به صورت روزانه چیزی بالغ بر ۲۰۰ میلیون توییت گزارش شده است که برابر با نوشتن ۱۰ میلیون صفحه کتاب می شود. جک دورسی موسس توئیتر یکی از ثروتمند ترین افراد جهان سایت که با تاسیس این سایت توانست به جمع ثروتمندان تجارت الکترونیک بپیوندد.

جک دورسی سرمایه ای معادل ۳٫۱ میلیارد دلار دارد.

 

تراویس کالانیک Uber

این  شرکت در  سال ۲۰۰۹ تاسیس گردید . اوبر در اصل اولین تاکسی اینترنتی جهان میباشد این برنامه از طریق اپ موبایل مسافر را  به نزدیک ترین راننده متصل می کند . این اپ جزو بهترین برنامه های آمریکایی شناخته شد. و کلانیک یکی از اشخاص ثروتمند جهان می باشد. ایده شکل گیری خیلی از تاکسی های اینترنتی از این شرکت گرفته شده است. سرمایه حال حاضر این شرکت در حال حاضر به ۶٫۳ میلیارد دلار می سد.

 

جو گبیا Airbnb.com

این شرکت که خانه در سراسر جهان به مسافرین اجاره می دهد در سال ۲۰۰۸ توسط جو گبیا و و برایان تاسیس شد . این ایده از آنجایی شکل گرفت که آنها تصمیم گرفتند خانه خود را به عنوان مسافر خانه به مسافرین اجاره دهند بنابراین سایتی زدند و توضیحاتی در مورد خانه دادند و با انجام این کار ۳ نفر مسافر کسب کردند که این ایده تیدیل شد به سایتی که در حال حاضر بالای ۳ میلیون خانه در سطح جهان اجاره می دهد . از خانه های چوبی تا گرانترین هتل ها در این سایت به مسافرین اجاره داده می شود. سرمایه حال حاضر شرکت airbnb  چیزی معادل ۱۰ میلیارد دلار می باشد.

 

پیر امیدیار Ebay.com

پیر امیدیار کار آفرین ایرانی آمریکایی و موسس شرکت فروشگاه حراجی ای بی می باشد .او را به عنوان پدر تجارت الکترونیک جهان نیز می شناسند.او ۱۱ میلیارد دلار دارای خالص دارد که باعث میشود او یکی از اشخاص ثروتمند جان باشد. این شخص در فرانسه متولد شد و بعد ها به آمریکا به همراه خانواده مهاجرت کرد . او در حال حاضر نیز دومین ایرانی ثروتمند دنیا می باشد.او نخست کار خود را به عنوان یک برنامه نویس آغارز کرد و بعد شرکت ای بی را تاسیس کرد که در حال حاضر دومین فروشگاه بزرگ خرده فروشی جهان به شمار می رود.

 

سام والتون (walmart)

این شرکت  در سال ۱۹۶۲ در آمریکا تاسیس شد و بزرگترین فروشگاه زنجیره ای جهان در زمینه مواد غذایی و سوپرمارکتی می باشد . این شرکت در حال حاضر بالاترین در آمد در بین شرکت های دیگر را دارد و با داشتن ۲ میلیون کارمند در سراسر جهان بزرگترین شرکت خصوصی جهان می باشد. این شرکت به صورت فورشگاه زنجیره ای در سراسر فعالیت می کند و با روی کارآمدن اینترنت پا به این دنیا گذاشت و جزو بهترین فروشگاه های خرده فروشی در جهان می باشد. خانواده والتون هم اکنون با داشتن ۴۸ درصد سهام از این شرکت جزو افرا ثروتمند جهان به شمار می آیند.سرمایه خالص این خانواده ثروتمند ۲۳ میلیارد دلار می باشد.

 

جک ما Alibaba.com

جک ما بناین گذار سایت خرید اینترنتی علی بابا می باشد ایشان که اهل چین می باشد با ۳۹ میلیارد دلار سرمایه جزوه ثروتمندترین افراد چین می باشد ودر مجله فوربز جزو ۲۰ انسان ثروتمند جهان قرار دارد. او در جوانی برای کار های زیادی اقدام کرد ولی در همه ی آنها رد شد و استخدام نشد. بعدها با اینترنت آشنا شد و فهمید که این تکنلوژی می تواند بسیار سودمند باشد . در یکی از روزهایی که در کافه نشسته بود اسم علی بابا به ذهنش رسید بنابر این از کارمند آنجا پرسید آیا این اسم را می شناسی و او گفت بله علی بابا و ۴۰ دزد از چندین  نفر دیگه هم این سوال را کرد و  همه همین جواب را دادند. در نتیجه این اسم را برای سایتش انتخاب کرد . این فروشگاه اینترنتی جزو بیست وبسایت برتر دنیا می باشد و جزو ۳ سایت فروش اینترنتی برتر دنیا قرار دارد.

جمله ای زیبا از  جک ما : علی بابا فقط یک کار نیست، یک رویاست، یک علت است. بگذارید سرمایه گذاران وال استریت ما را نفرین کنند، اگر دوست دارند.

 

مارک زاکبرگ Facebook.com

مارک زاکبرگ مدیر اجرایی حال حاضر فیسبوک این وبسایت را  به همراه ۲ نفر از همکلاسی های خود در خوابگاه دانشجویی خود درست کردند و به دیگران معرفی کردند و به سرعت بین همگان رشد نمود. به این صورت که در حال حاضر این وبسایت اینترنتی بالای ۱٫۵ میلیارد نفر مشترک دارد . سرمایه زاکبرگ در حال حاضز ۵۵ میلیارد تخمین زده شده است که این فرد را  جزو ۵ نفر ثروتمند جهان قرار می دهد.

جمله ای زیبا از زاکبرگ : بهتر است کاری را شروع کنید و موفق نشوید تا اینکه یک عمر حسرت بخورید که چرا آن کار را نکرده اید.

 

جف بزوس Amazon.com

بزوس ثروتمندترین فرد دنیاست و داشتن این همه پول را مدیون دنیای اینترنت است . وقتی که جوان بود و زمانی که از دانشگاه فارغ التحصیل شد  در شرکتی مشغول به کار شد اما با توجه به اینکه اطرافیانش به او خیلی اصرار کردند از کار خود استعفا داد و در خانه خود و با توجه به چیزی که در ذهن داشت سایتی تاسیس کرد به نام آمازون و به فروختن کتاب مشغول شد و بعد ها به این وبسایت محصولات دیگری را اضافه کرد به طوریکه در حال حاضر آمازون بزرگترین فروشگاه اینترنتی جهان می باشد.و هر چیزی که شما تصور کنید در این وبسایت به فروش می رسد .سرمایه خالص بزوس در حال حاضر ۱۴۱٫۳ میلیارد دلار تخمین زده شده است.

جف بزوس میگوید : کم کردن سود هزینه‌های تولید و قیمت فروش، عاملی بوده که باعث شده است فرصت‌های زیادی پیش روی آمازون قرار بگیرد.

 

 

10 فرد ثروتمندی که با داشتن سایت ثروتمند شدند
سرفصل‌های این مطلب:
  Add a header to begin generating the table of contents
  Scroll to Top
  Share on facebook
  Share on twitter
  Share on telegram
  Share on email
  Share on whatsapp

  3 دیدگاه دربارهٔ «۱۰ مردی که با داشتن سایت به ثروتمندترین افراد تاریخ پیوستند»

  1. یک سوال یعنی بیل گیتس و استیو جابز و یا شرکت هایی مثل پپسی و کوکا کولا از طریق سایت ثروتمند نشدن؟!

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  به بالای صفحه بردن

  چطور روزانه 1 میلیون تومان درآمد واقعی کسب کنیم؟

  میخواهی یاد بگیری چطور یک کسب‌وکار اینترنتی با درآمد 24 ساعته داشته باشی؟