پولساز ترین محصولات اینترنتی + 15 نکته انتخاب محصول پرفروش (بدون سرمایه)

راهنمای انتخاب محصول پرفروش و پولساز اینترنتی که بدون نیاز به سرمایه اولیه میتوانید کسب درآمد داشته باشید. + 15 نکته انتخاب محصول مناسب برای فروش در اینترنت
انتخاب محصول مناسب برای فروش آنلاین

یکی از رایج‌ترین دلایلی که خیلی افراد به خاطرش فروشگاه اینترنتی خودشان را راه‌اندازی نمی‌کنند، این است که نمی‌دانند باید چه محصولی بفروشند؟ حتی این مشکل، مسئله خیلی از علاقه‌مندان به شرکت در دوره وبمستر ثروت ساز هم بود.

با توجه به اهمیتی که این موضوع دارد، در این مقاله ابتدا مهم‌ترین روش‌های پیدا کردن محصول برای فروش اینترنتی را به شما توضیح می‌د‌هم. سپس به بیشتر از 15 نکته مهم اشاره می‌کنم که باید قبل از انتخاب محصول مورد توجه قرارشان بدهید. با من و این مطلب جامع همراه باشید.

پیدا کردن محصول مناسب برای فروش اینترنتی

ویدیو توضیحی در مورد همه روش های ادامه مقاله

خب، روش‌هایی که در ادامه توضیح می‌دهم هر کدام‌شان برای راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی کاملا مناسب هستند و اتفاقا به کمک هر کدام از آنها، چندین کسب و کار موفق در وب فارسی وجود دارند. اما اینکه شما بخواهید کدام‌یکی را انتخاب کنید، به شرایط و البته منابعی که دارید برمی‌گردد.

1_ از دراپ شیپینگ کمک بگیرید

دراپ شیپینگ یکی از بهترین روش‌ها برای تامین محصول فروشگاه اینترنتی است! در این روش، شما اقدام به فروش محصول دیگران در وب سایت اینترنتی خودتان می‌کنید. یعنی چه؟ اجازه بدهید مثال بزنم:

تصور کنید شما طراحی سایت بلدید و الان یک وب سایت فروشگاهی برای خودتان راه‌اندازی کرده‌اید. در ادامه با توجه به اینکه نمی‌دانید چه محصولی را برای فروش انتخاب کنید، به سراغ یک فروشنده کتاب می‌روید و به او پیشنهاد همکاری می‌دهید. در صورتی که او پیشنهادتان را قبول کند، باید ابتدا لیست چند تا از محصولاتش را بردارید. حالا نام و توضیحات این محصولات را در وب سایت وارد کرده و تصاویر آنها را هم یا از اینترنت یا از ‌کتاب‌فروشی تهیه و در سایت می‌گذارید.

بعد از این، به کمک روش‌های بازاریابی اینترنتی مختلف، مشتریانی را به سایت‌تان جذب کرده و سفارش محصول می‌گیرید. حالا هر محصولی که در سایت فروخته شد، کافی است نام آن و آدرس مشتری‌اش را به کتاب‌فروشی داده و البته هزینه خریدش را هم برایش ارسال کنید. به این ترتیب خود کتاب‌فروش محصول شما را برای مشتری ارسال می‌کند. این یعنی عملا در روش دراپ شیپینگ، شما صرفا یک واسطه هستید که کار خاصی هم انجام نمی‌دهد و درآمد کسب می‌کند.

دراپ شیپینگ
کسب درآمد به روش دراپ شیپینگ

2_ همکار دیجی کالا شوید!

بله، کافی است طراحی سایت بلد باشید و روش‌های بازاریابی اینترنتی را هم بدانید تا بتوانید با دیجی کالا همکاری کنید! در واقع دیجی کالا مدت زیادی است که با راه‌اندازی طرح همکاری در فروش، به دیگر وبمستران و بازاریابان اجازه داده بدون نیاز به داشتن محصول و منابع خاص، محصولات این سایت را به فروش برسانند.

در این طرح شما ابتدا اقدام به راه‌اندازی یک وب سایت کرده و خب موضوع و محصول آن را مشخص می‌کنید. بعد از آنهم به جای اینکه محصولی در آن وارد کنید، صرفا لینک محصولات موجود در سایت دیجی کالا را در آن قرار می‌دهید. به این ترتیب مخاطبانی که جذب می‌کنید با کلیک روی این لینک‌ها وارد دیجی کالا شده و محصولات مورد نظرشان را خریداری می‌کنند. در ادامه هم با توجه به اینکه این لینک‌ها قابل پیگیری هستند، دیجی کالا در انتهای ماه آمار فروش محصولات را به شما ارائه کرده و پورسانت را هم به حساب‌تان واریز می‌کند.

همکاری در فروش دیجی کالا
کسب درآمد از سیستم همکاری در فروش دیجی کالا

مزیت این روش فروش اینترنتی این است که در آن دیگر محدودیت خاصی در انتخاب محصول ندارید! چراکه همین حالا در دیجی کالا بیشتر از 2 میلیون قلم کالا وجود دارد و عملا هر محصولی که بخواهید را می‌توانید انتخاب کنید.

3_ بدون نیاز به سرمایه، آموزش بفروشید!

بله، حتما هم قرار نیست یک محصول فیزیکی داشته باشید تا بتوانید آن را به مخاطبان بفروشید. اتفاقا یکی از بهترین ایده‌ها فروش محصولات آموزشی است. صرفا کافی است کمی فن بیان داشته و بتوانید در مقابل دوربین قرار گرفته و آموزش ضبط کنید. اگر هم می‌پرسید چه آموزشی؟ خب ایده‌های زیادی وجود دارد.

مثلا اگر در دوره وبمستر ثروت ساز شرکت کرده باشید، می‌توانید یکی از چندین مهارتی که در این دوره یاد گرفتید را به مخاطبان آموزش بدهید. به عنوان نمونه آموزش طراحی سایت، تبلیغ نویسی، سئو سایت و… .

البته اگر اهل این نیستید که بخواهید به طور مستقیم آموزش ضبط کرده و به فروش برسانید، می‌توانید در یک سطح پایین‌تر، یعنی فروش آموزش دیگران فعالیت کنید. در این روش، به سراغ سایت‌های آموزشی بزرگ رفته، چند محصول را انتخاب کرده و دقیقا مشابه روش همکاری با دیجی کالا، محصولات آنها را در سایت‌تان می‌فروشید و پورسانتش را دریافت می‌کنید.

تولید و فروش محصولات آموزشی

4_ اشتراک بفروشید!

اگر از علاقه‌مندان به فروش کالاهای غیر فیزیکی هستید، خب قطعا فروش اشتراک هم یکی دیگر از ایده‌هایی است که می‌توانید به آن فکر کنید. اما چه اشتراکی؟

در درجه اول اگر خودتان می‌توانید خدماتی به مخاطبان ارائه کنید، خب اشتراک آن را بفروشید. مثلا اشتراک 1 ماهه پرسش و پاسخ در زمینه دروس کنکوری، اشتراک 1 ماهه یک کانال تلگرامی دانلود فیلم‌های سینمایی جدید و دوبله شده، اشتراک یک کانال آگهی استخدامی یا… .

اگر هم فعلا نمی‌خواهید به این شکل فعالیت کنید، می‌توانید به سراغ شرکت‌های فعال در این حوزه، مثلا سایت‌های اشتراک‌گذاری ویدیو رفته و ببینید که آیا آنها برنامه همکاری در فروش دارند یا نه.

5_ خدمات دیگران را بفروشید

خب راستش را بخواهید به نظر من فروش خدمات یکی از بهترین ایده‌های پولساز اینترنتی است. اما چه خدماتی؟ مثلا همین حالا من دوستانی را دارم که در تهران با متخصصان لوله‌بازکنی همکاری کرده و بدون اینکه اصلا هیچ تخصصی در این زمینه داشته باشند، خدمات آنها را از طریق وب سایت به دیگران می‌فروشند! این حالت می‌تواند برای خدمات دیگر هم اجرایی شود. مثلا:

 • فروش خدمات تعمیرات رایانه و موبایل،
 • خدمات برق‌کشی منزل،
 • خدمات نقاشی دیوار،
 • و…

نکته: اگر در دوره وبمستر ثروت ساز شرکت کرده‌اید، حتی می‌توانید از مهارت‌هایی که در این دوره یاد گرفته‌اید خدمات بدهید. مثلا خدمات طراحی سایت، تولید محتوا و… .

دوره جامع آموزشی وبمستر ثروت‌ساز

MVP را دست کم نگیرید

MVP راه نجات خیلی از افرادی است که به راه‌اندازی یک کسب و کار اینترنتی علاقه دارند! در واقع MVP یک استراتژی برای شروع کسب و کار است. اما چه معنی دارد؟ توضیح می‌دهم:

در MVP شما به جای اینکه یک کسب و کار با تمامی جزئیات و منابع لازم را شروع کنید، یک استارت اولیه با کم‌ترین منابع می‌زنید تا اولا بازار را بسنجید و سپس در صورت موفقیت، از سود به دست آمده برای رشد کمک بگیرید.

اجازه بدهید مثال بزنم: تصور کنید دوست دارید یک فروشگاه اینترنتی برای فروش محصولات چوبی و تزئینی داشته باشید. خب در حالت عادی باید ابتدا یک کارگاه نجاری راه‌اندازی کرده، یک وب سایت بزنید و با هزینه‌های سنگین آن را بازاریابی کنید. در این حالت اگر شکست بخورید، عملا تمامی منابع مالی‌تان را از دست داده‌اید. اما اگر از روش MVP جلو بروید:

 • به جای راه‌اندازی کارگاه، با یک کارگاه در حال فعالیت همکاری می‌کنید،
 • به جای وب سایت کارتان را با یک پیج اینستاگرام شروع می‌کنید،
 • به جای صرف هزینه زیاد برای تبلیغات، با انتشار محتوای رایگان مخاطب جذب می‌کنید،

و عملا هزینه‌ها را به شدت پایین می‌آورید! در ادامه اگر ایده عملی شد، از سود به دست آمده اقدام به گسترش کسب و کارتان می‌کنید، سایت راه می‌اندازید، در کارگاه با فرد مورد نظر شریک می‌شوید، هزینه‌ا‌ی برای تبلیغات کنار می‌گذارید و… . به این ترتیب عملا با هزینه کم و با صرف کمی زمان بیشتر، یک کسب و کار اینترنتی کم‌ریسک راه‌اندازی کرده‌اید.

چه محصولی در اینترنت بفروشیم؟ 15 نکته انتخاب محصول مناسب

خب، دوستان عزیز تا اینجا عملا با مهم‌ترین ایده‌ها برای پیدا کردن محصول یا خدمات جهت فروش اینترنتی آشنا شدیم. حالا اجازه بدهید به سراغ بخش بعدی مقاله برویم. در ادامه می‌خواهم مهم‌ترین نکاتی که باید حین انتخاب خود محصول یا خدمات (نه روش تامین آن) مد نظر قرار بدهید را به شما توضیح بدهم.

1_ اقیانوس آبی یا قرمز!

اقیانوس آبی و اقیانوس قرمز
کسب و کار شما در اقیانوس آبی است یا اقیانوس قرمز؟

در دنیای کسب و کار، کتاب بسیار معروفی به اسم استراتژی اقیانوس آبی وجود دارد. این کتاب به این موضوع اشاره می‌کند که بهتر است در راه‌اندازی کسب و کار به جای حوزه‌های بسیار پررقابت، به سراغ حوزه‌های کم‌رقابت بروید. چراکه در ابتدا قطعا شما منابع مالی اندکی دارید و خب با این منابع مالی کم گرفتن جایگاه رقبای پرقدرت کار سختی است.

بنابراین اولین نکته‌ای که باید در انتخاب محصول یا خدمات به آن توجه می‌کنید، میزان رقابت در حوزه فروش اینترنتی آن است. اینکه چقدر رتبه گرفتن در سئو روی کلمات آن حوزه سخت است؟ چقدر قیمت‌ها رقابتی است؟ دیجی کالا و دیگر رقبا چقدر در آن قوی فعالیت می‌کنند و… . (البته اگر از نظر منابع مالی و زمانی مشکلی ندارید، به موضوع رقابت خیلی توجه نکنید.)

پیشنهاد میکنیم این مطلب را هم بخوانید:

2_ نیچ مارکتینگ

موضوع بعدی، بحث نیچ بودن محصول است. در واقع استراتژی به اسم نیچ مارکتینگ وجود دارد که می‌گوید برای ورود به یک حوزه، بهتر است ابتدا به یک گوشه کوچک بازار بروید و آنجا فعالیت کنید. مثلا به جای اینکه وارد کل بازار قهوه شوید، صرفا قهوه اسپرسو یا اصلا دستگاه‌های روگازی بفروشید. به این ترتیب در ابتدا منابع مالی کمی چه برای تامین محصول و چه بازاریابی آن نیاز خواهید داشت.

همینطور می‌توانید به سرعت به دلیل تخصصی بودن حوزه فعالیت‌تان، شناخته شده و رشد کنید. در ادامه هم این امکان را دارید که از سود به دست آمده برای گسترش حوزه کسب و کارتان کمک بگیرید.

3_ علاقه شخصی

همانطور که قبلا هم گفتم، راه‌اندازی یک کسب و کار اینترنتی و کسب درآمد از آن قرار نیست کار آسانی باشد؛ که اگر بود همه امروز ثروتمند بودند! در واقع در مسیر کسب درآمد آنلاین خستگی، بی‌انگیزگی و… از جمله احساسات رایج و قابل پیش‌بینی هستند.

حالا در این شرایط اگر محصولات و خدماتی که اقدام به فروش‌شان کرده‌اید، چیزی نباشد که واقعا به آنها علاقه دارید، خب قطعا کمی با مشکل روبرو خواهید شد و احساسات منفی بیشتری را تجربه می‌کنید. اما اگر به حوزه فعالیت علاقه‌مند باشید، راحت‌تر با سختی‌های مسیر کنار می‌آیید.

علاوه بر این اگر به محصول علاقه داشته باشید، با انگیزه بیشتر در موردش اطلاعات کسب کرده و به یک فروشنده متخصص تبدیل می‌شوید. پس یکی از فاکتورهای مهم هم موضوع علاقه است.

4_ میزان سود محصول

یکی از مهم‌ترین فاکتورها، میزان سود محصول است. فرقی ندارد قرار است از روش همکاری در فروش پیش بروید یا دراپ شیپینگ. در هر حال شما باید مطمئن شوید محصولی که قرار است به فروش برسانید، آنقدری سود دارد که برای شما یک درآمد مناسب ایجاد کرده و البته بتواند کفاف هزینه‌های بازاریابی‌تان را هم بدهد.

5_ میزان فروش محصول

شاید پیدا کردن آمار فروش یک محصول برای شما سخت باشد. اما ترجیحا بهتر است قبل از انتخاب محصول در فروش اینترنتی، از یک فروشنده، دوست، آشنا و… میزان علاقه مخاطبان به آن و فروشش را بررسی کنید.

چراکه ممکن است یک محصول سود بالایی داشته باشد اما میزان فروشش بسیار اندک بوده و عملا در انتهای هر ماه به دلیل فروش پایین سود کمی را متوجه شما کند. در مقابل هم ممکن است سود محصول کم باشد اما به دلیل آمار فروش بالا، انتخاب آن کاملا به صرفه و عقلانی به نظر برد.

6_ روندِ محبوبیت 

ببینید، خیلی از محصولات هستند که به‌شکل دائمی مورد علاقه مخاطبان قرار نمی‌گیرند. بلکه به ناگهان محبوب شده و بعد از مدتی دوباره علاقه به آنها کاهش پیدا می‌کند.

مثلا اگر یادتان باشد در یک دوره خرید اسپینرهای چرخنده بسیار میان ایرانیان جا افتاد اما در کم‌تر از 7/8 ماه، به مرور علاقه کاربران به آنها کاهش پیدا کرد. یا مثلا این ایموجی‌های فنرداری که روی داشبورد خودروها نصب می‌شود، در یک مدت کوتاه محبوب شده و دوباره افول کرد. با توجه به این، بهتر است سراغ محصولی بروید که علاقه مخاطبان به آن بعد از مدتی کاهش پیدا نکند و حداقل بتوانید چندین سال رویش حساب کنید.

7_ پیچیدگی محصول!

شما به عنوان صاحب کسب و کار و همینطور فروشنده آن، باید به خوبی از بالا و پایین محصول مورد نظرتان باخبر باشید. از جزئیات، قطعات، شرایط تعمیر و… .

در واقع اینها چیزهایی است که موقع خرید احتمالا مخاطبان در موردشان از شما سوال می‌کنند. با توجه به این، مخصوصا اگر قرار است بدون آشنایی قبلی اقدام به فروش یک محصول کنید، حداقل بهتر است به سراغ محصولی بروید که پیچیدگی زیادی نداشته و بتوانید اطلاعاتی در موردش کسب کنید. البته اگر هم محصول مورد نظر پیچیده بود مسیر خیلی سختی در پیش ندارید اما خب باید زمان بیشتری را برای کسب اطلاعات و یادگیری در موردش در نظر بگیرید.

8_ منابع مالی و زمانی و…!

یکی از دیگر نکات مهمی که باید قبل از انتخاب محصول برای فروش در اینترنت به آن توجه کنید، منابع مورد نیاز برای فروش آن است! مثلا ممکن است محصولی که قصد فروشش را دارید، طوری باشد که مخاطب حتما باید قبل از خرید بررسی‌اش کند. بنابراین به منابع مالی برای اجاره محل نیاز دارید. یا مثلا محصول مورد نظر اندازه فیزیکی بزرگی داشته و برای ارسال نیازمند وسیله نقلیه باشد و… . پس قبل از قطعی کردن انتخاب‌تان حتما در مورد این جزئیات هم فکر کنید.

9_ محدودیت قانونی

راستش را بخواهید اگر محدودیت‌های قانونی وجود نداشته باشد، همین حالا بیشتر از 10 قلم کالا را می‌توانم به شما معرفی کنم که هم فروش بالایی دارند و هم بسیار پرسود هستند.

اما خب در هر کشوری باید قبل از اینکه اقدام به فروش محصول کنید، مطمئن شوید قوانین برای شما محدودیت‌هایی به وجود نمی‌آورد. در ایران هم به همین صورت است و باید قبل از انتخاب محصول، مطمئن شوید قانون دست‌تان را نمی‌بندد.

10_ پشتیبانی محصول

ویدیو در مورد اهمیت پشتیبانی محصول و موفقیت در کسب و کار، شرایط کسب و کار در صورت عدم وجود پشتیبانی و ارائه چند تجربه در مورد پشتیبانی موفق دوره وبمستر ثروت ساز و رضایت مخاطبان و حتی خرید دوباره آنها از نت هوش

ببینید، امروز در دنیای اینترنت کم‌تر مخاطبی پیدا می‌شود که بتوانید محصولی بدون خدمات و پشتیبانی را به او بفروشید! در واقع قوانین کسب و کارهای اینترنتی و البته قدرت رقبا در ارائه خدمات پشتیبانی، شما را مجبور می‌کند که محصول را با پشتیبانی به مخاطبان ارائه کنید. با توجه به این مطمئن شوید محصولی که قصد فروشش را دارید، قرار نیست در آینده و برای خدمات پشتیبانی شما را با دردسر روبرو کرده و دائما دست‌تان را بند کند.

11_ پتانسیل فروش آنلاین

با اینکه کسب و کارهای اینترنتی اینقدر پیشرفته کرده‌اند، هنوز هم مخاطبان راضی به خرید خیلی از محصولات به‌شکل آنلاین نیستند! مثلا اگر دقت کنید، به ندرت اتفاق می‌افتد که کاربران یک موتور سیکلت یا خودرو را به‌شکل آنلاین سفارش بدهند!

در واقع آنها صرفا از اینترنت برای پیدا کردن یک نمایندگی معتبر فروش استفاده کرده و برای خرید، به طور حضوری اقدام می‌کنند. یا مثلا خیلی محصولات لوازم خانگی بزرگ مثل یخچال و فریزر، لباسشویی و… هم بیشتر در فروشگاه‌های حضوری به فروش می‌رسد تا فروشگاه‌های آنلاین.

12_ وابستگی به دلار

حداقل در ایران و حین پیدا کردن محصول مناسب برای فروش اینترنتی، باید در مورد وابستگی محصول به دلار حساس باشید! چراکه متاسفانه خیلی از محصولات ممکن است به دلیل وابستگی که به قیمت دلار دارند، در آینده شما را با مشکل روبرو کنند.

13_ وابستگی به واردات

مشکل دیگری که ممکن است در ایران تامین‌کنندگان با آن روبرو شوند، وابستگی محصولات به واردات است! مثلا بعد از تحریم‌ها، تامین کردن خیلی از محصولات برندهای معروف لوازم خانگی سخت شده.

یا در مقابل به دلیل قوانین جدید کشور، عملا فروش محصولات LG که بسیار هم محبوب هستند، با مشکلات قانونی روبرو شده‌اند. با توجه به این اگر به سراغ یک محصول خارجی می‌روید بهتر است کمی در مورد آن تحقیق بیشتری کنید.

14_ اصل یا تقلبی بودن محصول

ببینید، همین حالا در بازار ایران تعداد زیادی محصول تقلبی وجود دارد که اتفاقا به دلیل قیمت مناسب، به شدت مورد توجه مخاطبان هستند. با این حال شما به عنوان یک فروشنده باید به خوبی توانایی تشخیص جنس اصل از تقلبی یا حداقل محصول خوب از بد را داشته باشید. بنابراین بهتر است یا به سراغ محصولی بروید که توانایی تشخیصش را داشته باشید یا با شخصی همکاری کنید که در این مسیر راهنمای‌تان باشد.

15_ برند محصول

علاوه بر همه موارد گفته شده بالا، باید در انتخاب محصول به این موضوع هم دقت کنید که آیا محصول مورد نظر به عنوان یک برند معتبر شناخته می‌شود یا اینکه باید زحمت برندسازی آن را هم بکشید؟

مثلا اگر شما قرار باشد الان محصولات برند “دِوو” را بفروشید، احتمالا مسیر سختی در پیش ندارید. اما قطعا اگر بخواهید محصولات یک برند تازه‌کار و ناشناخته را بفروشید، باید انرژی و منابع مالی زیادی را هم صرف این کنید که به مخاطبان بفهمانید این یک محصول باکیفیت و قابل اعتماد است!

کلام آخر

به عنوان کلام آخر؛ یادتان باشد که انتخاب محصول مناسب فقط یکی از فاکتورهایی است که برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی به آن نیاز دارید. در واقع در کنار رفتار خوب کارشناسان فروش، ظاهر سایت و… یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که باید به آن توجه کنید، نحوه بازاریابی است!

با اطمینان کامل به شما می‌گویم که بازاریابی موفق و برندسازی خوب، بیشتر از 60 درصد از موفقیت شما را در این بازار تامین می‌کند. در مورد انواع روش‌های بازاریابی اینترنتی شامل سئو سایت، تبلیغ نویسی، ویدیو مارکتینگ و… در دوره وبمستر ثروت‌ساز به‌شکل جامع صحبت شد که در صورت نیاز می‌توانید صفحه آن را بررسی کنید.

خب به انتهای مقاله رسیدیم. در این مقاله به طور جامع به این سوال جواب دادم که چه محصولی در فروشگاه اینترنتی بفروشیم؟ در آخر اگر نظر و سوالی هم دارید، در بخش نظرات منتظر شما هستم.

انتخاب محصول مناسب برای فروش آنلاین
سرفصل‌های این مطلب:

30 پاسخ

 1. با سلام و عرض ادب و احترام
  خدا قوت میگم به شما استاد عزیز و پرسنل محترم
  خواستم راهنماییم کنید چه طوری بعد اینکه فروشگاه اینترنتی مورد نظرمو راه اندازی کردم با دیجی کالا همکاری کنم من فعلا محصول یا فایلی ندارم اگه میشه تو این زمینه ها بیشتر راهنماییم کنید ممنون میشم.
  با سپاس فراوان

  1. سلام جناب خانیان،
   باید در سیستم همکاری در فروش دیجیکالا ثبت نام کنید و لینک های همکاری در فروش محصولات موردنظرتون از دیجی کالا رو در سایت‌تون قرار بدهید.
   البته مهم‌ترین قسمتش این است که طبق دوره، سایت‌تون رو راه‌اندازی کنید و تولید محتوای هدفمند در راستای فروش اون گروه از محصولات موردنظرتون داشته باشید.

     1. استاد هوشیار بخاطر فروش و ارجاع درآمد هم حاصل میشه

     2. به خاطر صرفا ارجاع درآمدی ایجاد نمیشود، اما ارجاع‌هایی که منجر به خرید کاربر در سایت دیجی کالا میشود بله قطعا.

 2. سلام جناب هوشیار عزیز خداوند شما را حفظ کند بسیار خرسندم ویدئو معرفی شمارا دیدم وقسمت باشدبعد تهیه کامپیوتریا لب تاب اقدام به خرید دوره هم خواهم کرد البته درسایت ثبت نام کردم سپاس

 3. سلام خداقوت. من دانش اموز سال دوازدهم هستم و خانواده ی ما از نظر درآمدی اصلا وضعیت مطلوبی نداره میخواستم بدونم برای خرید دوره ی وب مستر ثروت سازتون از راه قسط بندی هم میتونم وارد عمل بشم یا نه؟ هزینه ی دوره برام خیلی سنگینه و شرایط برامون طوریه که مجبورم در کنار تحصیل کار هم بکنم.

 4. جناب هوشیار سلام
  من دوره وبمستر ثروت ساز را خریداری کرده و بیش از نیمی از آن را نیز مشاهده و اجرا کرده ام. من محصولاتی از جنس محتوای الکترونیکی (متن ترجمه شده و فیلم آموزشی) تولید کرده ام که نمی دانم چگونه آنها را در سایت عرضه کنم که مالکیت معنوی آن برای من باقی بماند. یعنی مثلا متن ترجمه یا فیلم تولیدی من کپی نشود. لطفا راهنمایی بفرمایید.

  1. سلام جناب نیکبخت،
   شما نمیتوانید 100% جلوی کپی شدن محصولات‌تان را بگیرید. حتی غول‌های بزرگ جهان مثل microsoft هم نمیتوانند جلو کپی شدن محصولات را بگیرند.
   اما میتوانید مالکیت معنوی محصولات‌تان را از طریق وزارت ارشاد به ثبت برسانید، و در صورت کپی شدن پیگیری قانونی انجام بدهید.

 5. سلام خسته نباشید آقای هوشیار
  من دوره وبمستر ثروت ساز رو خریدم و دارم باهاش پیش می رم. به نظرتون دامنه و هاست بخرم و با آموزش های شما پیش برم یا زوده اول آموزش ها رو ببینم و بعد اقدام کنم. می ترسم یادم بره

 6. سلام برای کار کردن در این دوره چقدر هزینه لازمه اگه فقط بشه با برنامه نویسی کسب در امد کرد خیلی عالیه لطف میکنید بیشتر توضیح بدید.

    1. کاربر گرامی بعد از ورود به سایت نت هوش از منوی بالای سایت دوره های رایگان را میتوانید مشاهده کنید و گزینه “وبمستر خودساخته” را انتخاب بفرمایید.

 7. یه سوال از حضور جناب هوشیار
  من هیچ دانشی در حوزه تجارت الکترونیک ندارم آیا قبل از دیدن فیلم دوره(با فرض خرید دوره وبمستر) نیاز به یادگیری تخصص یا آموزش خاصی هست؟؟ لطفا بفرمایید.

 8. سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما آقای هوشیار عزیز برای نوشتن و ارائه مطالب ارزشمندتان، که واقعا در این شرایط اقتصادی مثل چراغ راهی است برای آینده، من در آستانه درست کردن سایت و… هستم، در مغازه پدرم مشغولم که در زمینه ماشین های اداری است و در بورس این کار قرار داره، اما خودم علاقه زیادی به موبایل و لوازم جانبی اون دارم، البته اطلاعات هم دارم در زمینه موبایل، حالا در دوراهی فروش اینترنتی موبایل یا دستگاه پرینتر قرار دارم، به نظر شما کدومش مزیت بهتری داره برای فروش اینترنتی، موبایل یا پرینتر؟، البته باید بگم که پدرم کامل اشراف داره رو پرینتر ها.

  1. کاربر گرامی توصیه میکنیم برای انتخاب بین چند حوزه انتخابی، حتما از دوره آموزش ایده یابی استفاده کنید.
   از منوی بالای سایت، بخش دوره های رایگان: آموزش ایده یابی

 9. سلام وقتتون بخیر من یه سوال درباره دوره وب مستر داشتم به غیر از هزینه اولیه لازمه در طول دوره دوباره هزینه کنم؟ و اینکه اگه روزی ۵ تا ۶ ساعت صرف آموزش بشه حدودا چقدر طول میکشه تا به درامد برسه

  1. سلام به شما، تاریخ دقیقی بابت سررسید درآمدی نمیشه اعلام کرد، اما حدودا طبق تجربه و نتیجه دوستان معمولا حدودا 1-2 ماه.
   هزینه های جانبی راه اندازی کسب و کار شما هم، کمتر از 1 میلیون تومان است (در تاریخ درج این کامنت)

 10. سلام خسته نباشید آقای هوشیار من در دوره وبمستر تروث ساز شرکت کردم و قصدم ساخت سایت فیلم و سریال اشتراکی هستش چون 7 ساله تقریبا همینه
  میخوام ببینم همراه دوره جلو برم و کار ها رو مو به مو انجام بدم به بازدید و درآمد میرسم یا ایدمو عوض کنم فایده نداره؟

 11. سلام و عرض خسته نباشید
  استاد ی سوال داشتم ی سایتی هس ک محصولاتش آرایشی و بهداشتی داره
  بعد اگر من ی سایتی راه اندازی کنم و محصولات آن سایت در سایت خودم قرار بدم آیا غیر قانونی هس یا مشکلی نی؟

 12. با سلام و خسته نباشید
  من یه سوال داشتم در مورد افزونه ها یکی از مشتری هامون از ما پلاگینی خواستن که مثلا مشتری بیاد مشخصات خودشو وارد کنه و براساس اون نیاز براش محصول پیشنهاد کنه..سایت ی سایت فروش تشک هست ..من تو دوره وبمستر و المنتوریست شرکت کردم اونجا با وکامرس میشد محصولاتی رو پیشنهاد داد …ممنون میشم راهنماییم کنید

دیدگاهتان را بنویسید