آیا تلگرام یک کارخانه تولید ثروت است؟

کارخانه تولید ثروت تلگرام

باید بدانیم که یکی از بزرگترین منبع های کسب درآمد از اینترنت که هیچ سرمایه اولیه ای نیاز ندارد بدون شک شبکه بزرگ تلگرام است که تبدیل به یک کارخانه تولید ثروت شده است

در این مطلب میخواهیم به صورت کاملا حرفه ای  آموزش رایگان کسب درآمد از تلگرام را بررسی کنیم. با اینکه پیام رسان تلگرام فیلتر شد اما هنوز هم به عنوان پر مخاطب ترین و محبوب ترین پیام رسان در ایران ساعات زیادی از اوقات فراغت مردم را به خود اختصاص داده است ، که همین عامل یک فرصت مناسب است تا تلگرام به یک کارخانه تولید ثروت تبدیل شود، تا با هر شرایط سنی و تحصیلی و اجتماعی بتوانید بدون هیچ محدودیتی کسب درآمد داشته باشید. کسب درآمد از تلگرام یکی از بهترین روش های کسب درآمد از اینترنت است که شما میتوانید بدون سرمایه اولیه از این پیام رسان محبوب درآمد های میلیونی به دست آورید. راه ها و روش های کسب درآمد از تلگرام متفاوت هستند اما به طور کلی ۲ حالت اصلی دارند:

۱- ایجاد کانال های پر مخاطب و پول ساز برای کسب درآمد از تلگرام

کانال های محبوبی وجود دارند مثل: سرگرمی ، علمی ، خبری ، آموزش و …. که میتوانند انتخاب مناسبی برای یک فعالیت حرفه ای باشند. وقتی اعضای کانال تان به تعداد بالایی میرسد ، این افزایش اعضا باعث بالا رفتن اعتبار کانال شما میشود و این اعتبار و مخاطبین بالایی که دارید کانال تان را به یک محل عالی برای درج تبلیغ تبدیل میکند و دیگران علاقه مند میشوند که تبلیغات شان را در کانال تلگرام شما قرار دهند و همین موضوع باعث میشود با دریافت هزینه برای درج تبلیغ در کانال تان به درآمد های خیلی خوبی برسید و این کار یکی از بهترین روش های اینترنتی کار در منزل است.

هرچند لزومی هم ندارد که تعداد اعضا یا همان ممبر های کانال تان خیلی هم بالا باشد. خیلی وقت ها ممکن است تعداد اعضای یک گروه یا کانال کم باشند اما به دلیل اینکه محتوای ارائه شده در آن کانال بسیار غنی و با کیفیت است مخاطبین آن کانال نیز اعضایی با کیفیت تری باشند در نتیجه تبلیغات در آن کانال بسیار هدفمند تر از تبلیغ در کانال های عمومی باشد. همین حالا کانال هایی وجود دارد که شاید تعداد اعضا آنها کمتر از یک دهم یک کانال بزرگ سرگرمی باشد اما مدیر کانال دستمزدی که برای درج تبلیغ درآنجا دریافت میکند خیلی بیشتر باشد، اما با همه این صحبت ها باز هم ما ایجاد کانال های بزرگ برای کسب درآمد از تلگرام را به همه افراد توصیه نمیکنیم!

چرا راه اندازی کانال های بزرگ تلگرامی را توصیه نمیکنیم؟

تصور اینکه در خانه نشسته ایم و دیگران برای درج تبلیغ در کانال ما سر و دست میشکنند یکی از شیرین ترین روش های کسب درآمد از تلگرام است که میتوانید با تلگرام این رویا را محقق کنیم. این روش شاید در ظاهر زیبا و جذاب باشد ، اما واقعیت این است که کار بسیار سخت و زمان بری است. برای اینکه از کانال تان به درآمد های بزرپ اینترنتی برسید، باید تا زمانی که ممبر های شما به حد نصاب نرسیده اند صبر زیادی داشته باشید.

مشکل اصلی این شیوه این است که باید هزینه های مالی و زمانی زیادی پرداخت کنید و با توجه به اینکه احتمالا در این حوزه تجربه کمی دارید و رقبای قدرتمندی وجود دارند ، ریسک راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی به این روش برای شما میتواند بسیار سنگین تمام شود و حتی ممکن است به نتیجه نرسید و با شکست مواجه شوید. اما اگر با همه این تفاصیر عزم تان را جزم کرده اید ، درآمد های میلیونی بسیار بالایی در انتظار شما خواهد بود.

۲- ایجاد فروشگاه شخصی برای کسب درآمد از تلگرام در منزل

بر خلاف روش اول ، این شیوه یکی از بهترین روش های آسان و سریع کسب درآمد از تلگرام است. اگر با این پیام رسان یک فروشگاه اینترنتی شخصی برای خودتان راه اندازی کنید خیلی سریع تر و راحت تر میتوانید به نتیجه های خوبی برسید. البته اصولی وجود دارد که باید رعایت کنید اما اصلا نگران نباشید، تمام این موارد را به شما خواهم گفت.

فروشگاه اینترنتی لزوما به این معنی نیست که باید حتما دارای مجموعه ای از اجناس فیزیکی باشید و یا سرمایه ای را باید برای آن اختصاص داده باشید تا بتوانید آنها را بفروشید. خیر! روش کسب درآمد از تلگرام موضوع خیلی ساده تری از این حرفها است.

قدم اول: تعیین محصول یا خدمات تخصصی شما

شما باید در ابتدا مشخص کنید که دقیقا چه محصول یا خدماتی را میتوانید ارائه کنید که مورد نیاز عده ای از مردم باشد. نیازی هم نیست تخصص ویژه ای داشته باشید. حتی اگر فقط یک توانایی بالقوه دارید و میتوانید یک کار خاصی را خیلی خوب انجام دهید همین کافی است تا شما را به فروش های بالای اینترنتی در تلگرام برساند.

اگر فکر میکنید تخصص و توانایی خاصی ندارید لطفا به هیچ وجه در این مورد راجب خودتان زود قضاوت نکنید! بدون اینکه شما را بشناسم به راحتی میگویم ، شما حداقل یک هنر یا دانش یا توانایی دارید که شاید خودتان هم از آن بی خبر باشید که چقدر میتواند برای شما پول ساز باشد. هر چند احتمالا ذهن منطقی شما الان به شما میگوید:

توانایی یا تخصص خاصی ندارید یا اگر هم توانمندی دارید فکر کنید مردم بابت آن به شما پولی نمیدهند ، یا مردم که در این دوره زمانه بابت این کارها پولی نمیپردازند و خیلی دلایل مختلف دیگر دقیقا از همین جنس صحبت ها…

لطفا اجازه دهید من هم طی تجربه ای که در بازارهای تجارت الکترونیک داشتم به شما دلایلی مهمی را یادآور شوم که دقیقا چرا بر خلاف تصورتان بسیاری از مردم برای تخصص و توانایی شما حاضرند پول بپردازند:

صرفه جویی در زمان

همیشه در هر جامعه ای افراد زیادی وجود دارند که به دلیل محدودیت زمانی فرصت ندارند وقت بگذارند که خودشان آن توانایی(توانمندی شما) را یاد بگیرند تا بتوانند آن را انجام دهند ، مطمئنا همه ما خیلی وقت ها بابت مسائلی هزینه کرده ایم که واقعا برای مان توجیح نداشته که خودمان برویم آن را یاد بگیریم ، مثل: تعمیر یک وسیله الکترونیکی ، دوخت یک لباس ، تعمیر نشتی لوله ، تعمیر یکی از لوازم خانگی مان و ….

کیفیت در خدمات خریدنی

بسیاری از افراد این عقیده را دارند اگر یک خدماتی را بخرند و بابت آن پول بپردازند ، آن خدمات یا کالا احتمالا بسیار با کیفیت تر از کاری خواهد بود که خودشان میخواستند انجام بدهند. مطمئنم شما هم تایید میکنید که بیشتر ترجیح میدهیم لباس های مان را به صورت آماده از فروشگاه های پوشاک خرید کنیم ، نه اینکه برویم خودمان خیاطی باید بگیرید و لباس هایمان را بدوزیم. حالا که ذهنیت اکثر افراد این است که کالا های خریدنی با کیفیت تر از کالاهای دست ساز هستند چرا ما از این طریق یک فرصت مناسب برای کسب درآمد از تلگرام ایجاد نکنیم؟

لذت خرید اینترنتی

خواهش میکنم این یک موضوع را دسته کم نگیرید چون بسیار اهمیت دارد.
به نظر من فقط یک عده افراد هستند که از خرید کردن لذت نمیبرند و آن هم مرده ها هستند. خود عمل خرید کردن یکی از لذت های غیر قابل انکار برای هر انسانی است (خانم ها بهتر درک میکنند چه میگویم…).
اگر مراحل فروش تان را صحیح و درست انجام دهید میتوانید هم به مشتریان تان یک لذت خرید در فضای مجازی را هدیه دهید و هم خودتان یک فرصت خوب برای کسب درآمد از تلگرام داشته باشید و مشتریان تان مجددا  با اشتیاق بیشتری برای خرید های شان به سمت شما باز میگردند.

مزیت رقابتی

مزیت رقابتی در اینترنت دارید! قبول دارم که خدمات شما احتمالا اولین و آخرین در دنیا نیست و در هر جای دیگری هم قابل دست یافتن است ، اما شما و خدماتتان میتوانید ویژگی های منحصر به فردی داشته باشید که دیگران را محترمانه مجبور کنید که تا فقط از کانال تلگرام شما خریدشان را انجام بدهند.مثلا:

  1. شما ارزان تر ارائه میدهید
  2. کالا یا خدمات شما از رقبا با کیفیت تر است
  3. نسبت به سایر رقبا تان، دلسوزانه تر با مشتری رفتار میکنید
  4. سریع تر و یا حتی رایگان کالا را به مشتری تحویل میدهید
  5. خدماتتان را گارانتی بازگشت وجه کرده اید
  6. با صبر و حوصله پاسخگوی سوالات مشتریان تان هستید و کلی دلایل دیگر…

هزاران علت دیگر نیز وجود دارد که باعث تمایز شما نسبت به رقبایتان میشود و اینها همان دلایلی هستند که مردم بابت آنها با دل و جان به شما پول میپردازند ، اگر اصول صحیح فروش اینترنتی را که در نت هوش به شما میگویم رعایت کنید به شما قول میدهم در کانال تان به فروش های فوق العاده ای میرسید که حتی تصورش هم الان برای تان راحت نباشد.

مهم نیست توانایی یا خدمات شما دقیقا چیست و چه کاری میکنید. عروسک های فانتزی درست درست میکنید یا خوب نقاشی میکشید ، دست خط خوبی دارید و خوش نویسی میکنید ، شاید هم یک غذایی را خیلی خوب درست میکنید و یا هر تکنیک و راهکار های خاصی که برای انجام هر کاری میتوانید داشته باشید. فقط باید باور داشته باشید که افراد زیادی برای توانمندی های شما پول میپردازند و شما میتوانید با توانمندی های تان به راحتی یک فرصت خوب برای کسب درآمد از تلگرام داشته باشید.

بیایید با یک مثال بررسی کنیم:

روش های پر پشت کردن ریش و سبیل!!!

شاید خواندن تیتر این محصول برای بسیاری از خانم ها یا آقایان حتی خنده دار هم باشد، اما این یک محصول تخصصی خدماتی است و اگر بدانید این محصول برای فروشنده آن چه فروش های میلیونی ایجاد کرده است احتمالا دیگر به تیتر محصول نمیخندید. بسیاری از پسر های جوان مخصوصا در سنین بلوغ به این چنین موضوعات خیلی علاقه دارند و بسیاری از آنها حاظرند بابت این آموزش های کاربردی بهاء آن را با قیمت مناسبی بپردازند تا سریع تر به نتیجه دلخواهشان برسند. همچنین بسیاری از افراد به خصوص در سنین بلوغ و جوانی حاضرند ترفند های آموزشی اختصاصی از شما بخرند که به آنها آموزش بدهید در این سنین چگونه از شر جوش های صورت شان رها شوند.

معمولا این قبیل محصولات و خدمات در نگاه اولیه خیلی به چشم شما خوش نمی آید اما این یک واقعیت است که همین حالا افراد زیادی هستند که به این خدمات نیاز دارند و با کمال میل حاضر هستند پول خوبی بابت شان به شما بپردازند و از آن جالب تر اینکه محصول و خدمات شما را کاملا رایگان به دیگران هم پیشنهاد بدهند و برای شما تبلیغ کنند و این یک فرصت عالی برای کسب درآمد از تلگرام است.

فروشنده هایی که با یک کانال تلگرام ساده شروع به رفع نیازهای خاصی از مردم کرده اند و فروش های میلیونی خوبی به دست آورده اند حرفم را خوب درک میکنند.

فرصت های کسب درآمد از تلگرام را دست کم نگیرید

متاسفانه افراد زیادی به خاطر اینکه نتوانسته اند باور کنند که افراد زیادی بابت مهارت های شان پول میپردازند هنوز نتوانسته اند به درآمد های بالایی برسند. در اطراف خودم هم این افراد را زیاد دیده ام، به عنوان مثال در  خانواده همسر خودم، خانمی هست که آشپزی و دستپختش زبان زد کل اقوام است و پیراشکی های فوق العاده خوشمزه ای را با طعمی فوق العاده منحصر به فرد درست میکند و اگر این خانم بیشتر خودش را باور داشت و دستور پخت پیراشکی مخصوصش را برای فروش میگذاشت قول میدهم خودم اولین نفری بودم که حاظر بودم این آموزش ارزشمند را بخرم و به بقیه هم پیشنهاد بدهم.

این مثال های واضح همه برای این بود که شما باور کنید افراد زیادی حاظرند برای آموزش های خاصی که به دلایل مختلف به آن نیاز دارند با یک قیمت خوب، به شما پول های زیادی برسانند. هر ایده فنی ، تخصصی و محصولی که داشته باشید در کسب و کارهای اینترنتی میتواند شما را به درآمد های بالایی برساند که در بازار سنتی امکانش کمتر است ، به شرط آنکه خودتان را باور داشته باشید و طبق اصولی که به شما میگویم کسب و کارتان را گسترش دهید.

قدم دوم: ایجاد کانال، گروه یا سوپر گروه برای کسب درآمد از تلگرام

وقت عمل کردن فرا رسید! به راحتی یک کانال یا سوپر گروه ایجاد کنید و شروع به عضو گیری کنید. بهترین راه افزایش اعضا در گروه تان این است که ابتدا مخاطبان تلفن همراه خودتان را به گروه تان اضافه کنید ، سپس از آنها بخواهید که آنها هم مخاطبان خودشان را به گروه شما اضافه کنند تا در رشد کانال تان به شما کمک کنند.

یک توصیه تجربی مفید برای افزایش بیشتر اعضا کانال در شروع

هیچ وقت به صورت کلی و گروهی از آنها نخواهید که مخاطبین گوشی شان را به گروه تان اضافه کنند چون با مخاطب قرار دادن همه آنها با یک پیام کلی ، احتمال کمک کردن شان به شما بسیار کم است و احتمالا این کار را انجام نخواهند داد پس لطفا در گروه تان ننویسید:

دوستان خواهشمندم دوستان تان را به گروه تلگرام من دعوت کنید

چون هیچ کس برای شما چنین کاری نمیکند!

پس چطور از دیگران بخواهیم در رشد کانال کمک مان کنند؟

راهکار خیلی ساده است. به صورت کاملا شخصی به هر کدام از دوستان تان پیام بدهید و به صورت کاملا فردی ، با نام بردن اسم (یا نام خانوادگی) از او بخواهید در این کار به شما کمک کند. مثلا بگویید:

سلام احمد جان ، من به تازگی یک کانال تلگرام راه اندازی کردم درباره خواص گیاهان دارویی و برای شروع و گسترش کارم به کمکت احتیاج دارم، ازت میخواهم کمکم کنی و تمام مخاطبین گوشی همراهت را بدون اینکه هیچ قضاوتی در موردشان داشته باشی که آیا به کانال من علاقه خواهند داشت یا خیر به گروه من اضافه کنی. با این کارت به من کمک بزرگی میکنی ، و ممنون میشم بعد از اضافه کردن مخاطبین گوشیت، بهم بگی دقیقا چند نفر رو تونستی برام اضافه کنی!

البته این یک مثال بود و خودتان با توجه به شخصیت طرف مقابلتان و نوع رابطه تان متن شخصی دلخواه خودتان را بنویسید ، اما لطفا به دو نکته خیلی مهم در متن درخواست بالا توجه کنید:

  1. نام بردن اسم فرد در ابتدای پیام تان باعث میشود که شما یک وظیفه ای را به طور غیر مستقیم و هوشمندانه به مخاطبتان واگذار کرده باشید و اگر این کار را خوب انجام داده باشید طرف مقابلتان با اشتیاق فراوان این کار را برای شما انجام میدهد و خوشحال هم میشود که توانسته کمک تان کند.
  2. در انتهای پیام از دوست تان خواستید که به شما بگوید چند نفر را کانال شما دعوت و اضافه کرده است.
نکته دوم را دوباره بخوانید ، خیلی مهم است!

با این شیوه درخواست کردن، طرف مقابلتان را در یک فضای رقابت بین خودش و توانمندی هایش قرار داده اید و باعث میشود او پیش وجدان خودش نسبت به شما احساس دین داشته باشد و در این چالشی که برای او ایجاد کرده اید تمام تلاشش را میکند تا گزارشی که قرار است به شما بدهد تا حد ممکن رقم بالاتر و مناسبی باشد.

اگر این ۲ مرحله را به خوبی انجام داده باشید به خاطر اثر مرکبی که در این روش وجود دارد ، قول میدهم خیلی راحت و بدون حتی یک ریال هزینه اعضای کانال یا گروه تان به راحتی به بالای ۱۰۰۰ عضو خواهد رسید و این یکی از مواد اولیه ضروری کارخانه تولید ثروت تلگرام شما خواهد بود.

قدم سوم: ایجاد محتوای خوب برای کسب درآمد از تلگرام

مهم ترین علتی که باعث میشود اعضای کانال تان پایدار و ماندگار باقی بمانند و حتی رو به افزایش هم باشند ، فقط و فقط داشتن مطالب و محتوای ارزشمندی است که در کانال یا گروه تان قرار میدهید. شاید در حد خیلی انگشت شمار بین دوستان تان افرادی باشند که فقط به خاطر گل روی ماه خودتان مجبور باشند در کانال تان بمانند و آن را تحمل کنند اما مطمئنا بقیه مجبور نیستند وقتی مطلب مفیدی ندارید باز هم در گروه شما باقی بمانند. بدون تعارف میگویم ، اگر مطلب ارزشمند و کاربر پسندی در کانال تان وجود نداشته باشد ، شما هر چقدر هم که برای افزایش اعضای کانال تان هزینه کنید بی نتیجه خواهد بود و کاربران پس از دیدن چند مطلب اخیر موجود در گروه تان به راحتی به این نتیجه میرسند که جای آنها آنجا نیست و خارج میشوند.

چرا افراد از کانال تلگرام مان خارج میشوند؟

اطمینان دارم شما هم تایید میکنید بسیاری از ما وقتی میخواهیم تلیویزیون ببینیم ، شروع به تعویض شبکه های تلویزیون میکنیم و به هر شبکه فقط در حد چند ثانیه وقت میدهیم تا از خودش دفاع کند ، اگر یک شبکه در چند ثانیه اول نتواند نظرمان را به خودش جلب کند خیلی راحت سراغ شبکه بعدی میرویم و این روال را ادامه میدهیم…. بدون اینکه عذاب وجدان بگیریم یا نگران باشیم که مبادا کانال تلویزیون از ما ناراحت شود!

در کانال های تلگرام نیز ماندگاری و پایداری اعضای یک کانال دقیقا مانند همان مثال شبکه های تلویزیون است. هیچ کاربری دلش به حال شما که مدیر کانال هستید نمیسوزد و به فکر خوشحال کردن یا ناراحت کردن شما نیست. کاربران فقط دنبال منافع شخصی خودشان هستند و هیچ تعهدی ندارند وقتی در یک کانال محتوای مورد علاقه شان را دریافت نمیکنند آنجا بمانند، پس دست به کار شوید و متناسب با موضوع کانال تان مطالب ارزشمند و مفید برای کاربران تان ایجاد کنید.

هیچ کس دلش نمی آید از کانالی که هر روز مطالب ارزشمند و مفیدی برای او میگذارد خارج شود.

چگونه میزان خروج کاربران را کاهش دهیم؟

قبل از اینکه حتی فکر شروع عضو گیری به ذهن تان برسد ، باید مطالب مفید و کاربر پسندی را با توجه به نوع ماهیت موضوع کانال تان قرار داده باشید ، تا وقتی کاربرهای جدید عضو میشوند با یک سری مطالب مفید مواجه بشوند و این احساس در آنها ایجاد شود که کانال یا گروه شما چقدر برایشان مفید و لازم است. خیلی دوست دارم به طور مداوم برایتان مثال های متعدد بیاورم تا مطمئن شوم موضوع را به خوبی درک کرده اید.بهترین مثالی که الان میخواهم بزنم خودتان هستید.

خودتان را جای اعضای کانال تان بگذارید و فرض کنید شما را به یک گروه جدید دعوت کرده اند. واقعا دوست دارید چه چیزی ببینید تا به این نتیجه برسید این کانال همان مطالبی را دارد که برای شما مفید خواهد بود؟

پس لطفا شروع به جمع آوری و ایجاد همان مطالب در گروه یا کانال تان کنید.نتیجه گیری:
در این مطلب به این نتیجه رسیدیم که کسب درآمد از تلگرام چقدر میتواند راحت و آسان باشد و هر شخصی اگر با علاقه وارد شود به راحتی میتواند کارخانه تولید ثروت تلگرام خودش را داشته باشد و درآمد های خوبی داشته باشد. هرچند در این مطلب فقط به کلیات اجمالی کسب درآمد از تلگرام پرداختیم و فرصت برای بیان جزئیات نبود.

در مقاله بعدی میخواهم روش های رایگان افزایش اعضا در تلگرام را به شما آموزش بدهم، پیشنهاد میکنم حتما مقاله بعدی را با من همراه باشید چون اطمینان دارم برای تان بسیار مفید و کارآمد خواهد بود.

کارخانه تولید ثروت تلگرام
سرفصل‌های این مطلب:

دیدگاهتان را بنویسید