روش های تبلیغات در تلگرام که شاخ غول را هم میشکند

روش های تبلیغات در تلگرام

در این مطلب میخواهیم قدرتمندترین روش های تبلیغات در تلگرام را با هم بررسی کنیم. اگر به یاد داشته باشید در مقاله روش های رایگان افزایش ممبردر تلگرام بهترین روش های رایگان عضو گیری را یاد گرفتیم. امیدوارم تا این مرحله طبق آموزش هایی که با هم پیش رفتیم عضو گیری موفقی را سپری کرده باشید و کانال تان کلی مببر واقعی داشته باشد. حالا میخواهیم تبلیغات مان را به صورت کاملا حرفه ای تر شروع کنیم. روش هایی که در این مقاله برای افزایش ممبر تلگرام استفاده میکنیم رایگان نیستند اما مطمئنا بهترین روش های تبلیغات در تلگرام هستند.

اگر تا این لحظه طبق آموزش های مقالات قبلی به اعضای مناسبی نرسیده اید اکیدا توصیه میکنم ابتدا به سراغ مطالعه مطالب قبل بروید و اعضای کانال تان را به حد قابل قبولی برسانید ، سپس در ادامه این مطلب با من همراه باشید. به طور کلی روش های تبلیغات در تلگرام به این چند حالت اصلی طبقه بندی میشوند:

 

تبلیغات بازدیدی تلگرام

این شیوه یکی از متادول ترین روش های تبلیغات در تلگرام است. روش کلی تبلیغات بازدیدی در تلگرام به صورت بازدید (Per View) به این صورت است که یک کانال را برای درج بنر تبلیغاتی تان انتخاب میکنید و طبق شرایطی که معمولا هر کانال از پیش برای تبلیغاتش مشخص کرده است یکی از پلن های تبلیغاتی آن کانال را انتخاب میکنید. به عنوان مثال:
۲۰ هزار بار بازدید شود (۲۰K)
در این روش بعد از اینکه بنر شما به این عدد رسید مدیر کانال تبلیغ شما را حذف خواهد کرد. با وجود شیوه های مختلف درج آگهی تلگرامی ، اکثر افراد تمایل دارند از این شیوه نسبت به سایر روش های تبلیغات در تلگرام استفاده کنند.

 

تبلیغات ساعتی در تلگرام

یکی دیگر از روش های تبلیغات در تلگرام این شیوه تبلیغاتی است که بر اساس ساعت (Per Hours) انجام میشود. پس از اینکه کانال هدف تان را مشخص کردید بر اساس تعداد ساعتی که مد نظر دارید ، طبق شرایط و قیمت های کانال هزینه آن را میپردازید و پس از درج تبلیغ شما به تعداد ساعتی که مقرر شده آگهی تان در کانال باقی میماند و سپس حذف میشود. ممکن است با توجه به نیازتان بخواهید آگهی تان یک یا چند ساعت الی چندین روز یا حتی هفتگی در کانال باقی بماند ، که تصمیم گیری آن کاملا به خودتان و بودجه تبلیغاتی تان بستگی دارد. دقت داشته باشید که مبلغی که به ازای هر مقدار بازدید میپردازید با توجه به نوع کانال و تعداد اعضای آن کانال میتواند متفات باشد. بهتر است زمانی از این روش استفاده کنید که همه جوانب را بررسی کرده باشید و از بازخورد تبلیغ تان تا حدود زیادی اطمینان داشته باشید، در غیر این صورت حتما به سراغ سایر روش های تبلیغات در تلگرام بروید.

 

تبلیغات گسترده در تلگرام

یکی از بهترین روش های تبلیغات در تلگرام روش تبلیغ به صورت گسترده است. این نوع تبلیغات در واقع به نوعی همان تبلیغات بازدیدی هستند که در رده های بالاتر و قدرتمند تر انجام میشود و میتواند حتی در سطح کل کشور هم گسترش پیدا کند. اساس کار این روش تبلیغاتی به این صورت است که بنر تبلیغ شما به یک باره در تعداد زیادی از گروه های مختلف درج میشود. در واقع تعداد بازدید درخواستی شما مساوی است با جمع بازدید هر بنر شما که در هر یک از کانال ها قرار میگیرد.

بیاییم با یک مثال بررسی کنیم. فرض کنید شما به یک آژانس تبلیغاتی ۱۰۰K درخواست داده اید و آگهی شما در ۳ کانال به صورت همزمان درج میشود.
کانال اول: ۵۰K بازدید
کانال دوم: ۳۰K بازدید
کانال سوم: ۲۰K بازدید

نگران مدیریت کردن تبلیغات در روش گسترده نباشید

به هیچ وجه نگران نباشید چون قرار نیست مانند سایر روش های تبلیغات در تلگرام شما آنها را مدیریت کنید. شما فقط با یکی از مدیر های تبلیغات گسترده تلگرام هماهنگ میکنید که میخواهید تبلیغ تان چند K (یا چند هزار) بازدید داشته باشد و کلیه هماهنگی های لازم دیگر با کانال های دیگر را خود مدیر مربوطه انجام میدهد.

تبلیغ شما طبق زمان مورد نظر خودتان یا طبق پیشنهادات یا پلن های ارائه شده توسط مدیر شبکه گسترده ، درج میشود و پس از آنکه مجموع بازدید آگهی شما در کانال ها به رقم توافق شده رسید ، آنگاه کلیه کانال هایی که تبلیغ شما را گذاشته بودند آگهی تان را برمیدارند(حذف میکنند).

 

مزایای استفاده از روش تبلیغات گسترده:

  1. شما نیازی نیست با چندین کانال مختلف خودتان را هماهنگ کنید و هر کدام را مجزا پیگیری کنید تا راس ساعات معینی آگهی تان را درج کنند.
  2. در این شیوه شما قدرت بیشتری خواهید داشت و اگر بخواهید بودجه بیشتری برای تبلیغات بگذارید با این روش به صورت گسترده میتوانید در تعداد بسیار بیشتری از کانال ها تبلیغات تان را به صورت یکپارچه و در لحظه درج کنید.
  3. سرعت بازدهی شما به طور چشم گیری گسترش پیدا میکند و از دیگر روش های تبلیغات در تلگرام این شیوه سرعت بیشتری دارد. فرض کنید شما در یک کانال بخواهید بازدید یکی از آگهی هایتان به حدود ۵۰ کیلو بازدید برسد ، قطعا باید زمان بیشتری را نسبت به این روش صرف کنید ، چرا که در این روش آگهی شما به صورت موازی در کانال های بیشتری درج میشود در نتیجه بازدید مورد نظر شما خیلی در بازه زمانی کوتاه تری نسبت به سایر روش های تبلیغات در تلگرام اتفاق می افتد.

 

توصیه مهم در تبلیغات گسترده:

از تبلیغات گسترده ابدا در ابتدای کار کانال تان استفاده نکنید زیرا هزینه ای از چند صد هزار تومان تا چندین میلیون تومان به دنبال خواهد داشت ، که اگر تجربه کافی در رابطه با بازار کارتان و طراحی حرفه ای بنرتان نداشته باشید ممکن است سرمایه تبلیغ تان بیهوده مصرف شود و از بین برود ، لذا توصیه من این است که حتما از پیش تر طبق روش هایی که در مقالات قبل گفتم، سراغ سایر روش های تبلیغات در تلگرام بروید و تجربه خود را در مدیریت کانال تان افزایش دهید سپس سراغ شیوه هایی که نیاز به پرداخت هزینه دارد بیایید.

 

 

تبلیغ شبانه یکی از بهترین روش های تبلیغات در تلگرام

تبلیغات به شیوه شبانه یک نوع از بهترین و موثر ترین روش های تبلیغات است که پرطرفدار ترین نوع تبلیغ در تلگرام است. در این روش بنرتان از حدود ساعات ۲۲:۰۰ الی ۲۴:۰۰ درج میشود و تا روز بعدی و تا ساعاتی حدود ۸:۰۰ الی ۱۲:۰۰ ظهر باقی میماند و سپس حذف میشود.

 

پست آخر شبانه (گل سر سبد روش های تبلیغات در تلگرام)

اگر تبلیغ شبانه آگهی شما در کانال پست آخر آنجا باشد ، باید مبلغ بیشتری پرداخت کنید ، اما تعداد بازدید و نتیجه بسیار فوق العاده عالی برای شما به همراه خواهد داشت. البته میتوانید ترکیبی از تبلیغات پست آخر شبانه و تبلیغات ساعتی را نیز داشته باشید، مثلا یک رقم بازدید مشخص شود ، که تا پایان آن بازدید پست شما آخرین پست آن کانال باشد و بعد از آنکه به بازدید مورد نظر رسید ، سپس روی آن پست درج شود. مثلا شما توافق میکنید که بنرتان تا زمان رسیدن به ۴۰K بازدید پست آخر بماند و پس از آنکه بازدید به این عدد رسید ادمین کانال مجاز به درج پست های دیگر در کانال شان باشند و فرضا بعد از ۴ ساعت در نهایت آگهی حذف شود.

 

توصیه ها و نکات مهم در گرفتن تبلیغات تلگرامی

با توجه به تجربه شخصی ام در تجارت الکترونیک و آزمون و خطاهایی که در تبلیغات تلگرام داشته ام میخواهم چندین توصیه کاربردی را با شما در میان بگذارم که امیدوارم جهت کسب و کارتان مفید باشد:

  1. اگر در ابتدای کار هستید ، ابتدا از تبادل اعضا به صورت رایگان عضو گیری کانال تان را پیش ببرید ، سپس به سراغ سایر روش های تبلیغات در تلگرام و پرداخت بودجه بروید.
  2. به محض اینکه از فروش محصول یا خدماتتان به درآمد رسیدید ، حتما مبلغ قابل توجهی را برای تبلیغات خود صرف کنید ، تا سریع تر رشد کنید و درآمدتان تصاعدی افزایش یابد
  3. قیمت تبلیغات در کانال های مختلف با توجه به تعداد اعضایشان و همینطور مقدار مشهور بودن کانال متفاوت است پس حتما قیمت کانال های دیگر را نیز مقایسه کنید تا مقرون به صرفه ترین تبلیغات را داشته باشید
  4. تبلیغات در کانال های خبری گران ترین نوع تبلیغات است زیرا مخاطبین با کیفیتی دارد و اعضا آنها تقریبا همواره اکثر پست های کانال را مطالعه میکنند
  5. اگر محصول یا خدمات شما ، محلی است و به جز شهر خودتان نمیتوانید در شهرهای دیگر خدمات تان را توضیع کنید حتما دقت داشته باشید که اکثر کانال های تلگرام بومی نیستند! و اعضای آنها از هر جای از کشور میتوانند باشند پس به سراغ کانال های بومی مربوط به شهر یا استان خودتان بروید مثل: کانال اخبار تهران ، کانال حوادث مشهد و ….
  6. بار ها گفته ایم باز هم میگوییم: بنر تبلیغاتی شما مهم ترین عامل موفقیت شما در تبلیغات تلگرامی است اگر بنر تان مناسب نباشد هرچقدر هم که توان پرداخت هزینه های تبلیغات را داشته باشید باز هم بازخوردی که از یک بنر خوب میتوانید به دست آورید را نخواهید داشت و بدون بنر خوب هیچ کدام از روش های تبلیغات در تلگرام برای شما نتیجه ای ندارد
روش های تبلیغات در تلگرام
سرفصل‌های این مطلب:

دیدگاهتان را بنویسید