9 راه پولدار شدن از اینترنت + نکات ضروری که باید بدانید!

چند راه برای پولدار شدن از اینترنت میشناسید؟ آیا به نظرتان صرفا دانستن چند ایده به شما کمک میکند که از اینترنت به ثروت برسید؟ به نظر من اینطور نیست! اگر میخواهید راه‌های پولدار شدن از اینترنت را بدانید در این مطلب با من همراه باشید.
9 راه پولدار شدن از اینترنت

در این مطلب 3 ویدئو ارزشمند وجود داره!
حتما هر 3 ویدئو رو ببینید

یک سوال؛ اینکه کسب و کارهای اینترنتی زیادی امروز به وجود آمده و به درآمدهای بالایی رسیده‌‌اند، بهانه خوبی است که بگوییم اگر ما هم وارد این فضا شویم قطعا درآمد بالایی خواهیم داشت؟ به نظر من که نه!

در واقع به نظر من موفقیت در این زمینه به 3 چیز بستگی دارد:

 1. انتخاب ایده مناسب،
 2. دانستن پیش‌نیازها و اصول مهم،
 3. داشتن تخصص کافی.

پیش‌نیازهای پولدار شدن از اینترنت

مشاهده این ویدئو در کانال آپارات

خب، قبل از اینکه ایده‌ها و راه های پولدار شدن از اینترنت را به شما توضیح بدهم، اجازه بدهید پیش‌نیازهایی که باید در این مسیر داشته باشید را برای‌تان لیست کنم. با اینکه به نظر من بسیار مهم است این بخش از مقاله را بخوانید، اگر حوصله ندارید به سراغ بخش دوم رفته و ایده های پولدار شدن آنلاین را مطالعه کنید. خب به سراغ اولین پیش‌نیاز برویم:

1_ یک زمان مشخص خالی کنید

اغلب صاحبان کسب و کارهای اینترنتی شکست خورده‌ای که با آنها ارتباط داشتم، یک ویژگی مشترکی دارند: آنها در ابتدا زمان مشخصی را به مدیریت و راه اندازی کسب و کار اینترنتی اختصاص داده‌اند اما بعد از مدت کوتاهی، در حدود 1 الی 3 ماه، به مرور در اثر ناامید شدن زمان کم‌تری را برای ادامه مسیر اختصاص داده‌ و در نهایت به صفر رسیده‌اند.

ببینید، همین ابتدای کار باید در مورد این موضوع روشن باشید که مسیرهای منتهی به پول در دنیای آنلاین، به برای به نتیجه رسیدن ممکن است بین 3 تا 12 ماه زمان ببرد! این یعنی امکان دارد تا اولین درآمدهای مناسبی که از این مسیر به دست بیاورید، نیاز باشد ماه‌ها بدون هیچ چشم‌داشتی کار کنید.

بنابراین اولین قدم برای پولدار شدن از اینترنت، این است که قبول کنید باید یک زمان در حد 1 الی 3 ساعت روزانه را به مدت چند ماه برای این کار صرف کنید. یادتان باشد اگر قرار بود پول به دست آوردن از اینترنت اینقدر راحت باشد، قطعا همه انسان‌ها به‌راحتی از آن به درآمد می‌رسیدند! بنابراین وجود این سختی‌ها کاملا طبیعی است.

2_ ترس از شکست را بپذیرید!

احتمالا از همان ابتدا که به گوگل آمدید و وارد سایت من شدید، تا همین حالا گوشه‌ای از ذهن‌تان به این فکر می‌کند که اگر یک کار اینترنتی راه بیندازم و شکست بخورم چه؟

خب راستش را بخواهید هیچ مکتبی در دنیای کسب و کار وجود ندارد که بگوید الزاما شما قرار است در بیزینس خودتان صد درصد به پیروزی برسید! بنابراین اگر بخواهم طبق تجربه و البته طبق منطق صحبت کنم، باید بگویم که: احتمال شکست زیاد است!

بله، امکان دارد شروع کنید، بخشی از مسیر را به‌خوبی پیش بروید اما به دلایلی مثل کم‌کاری خودتان، رخ دادن یک اتفاق ناگهانی سیاسی و هر دلیل دیگری، ناگهان شکست خورده و کسب و کارتان را از دست بدهید. همانطور که گفتم هیچ کسی نمی‌تواند پیروز شدن شما را تضمین کند اما نکته مهمی وجود دارد:

همه افراد موفقی که امروز می‌بینید، به جای شروع نکردن به خاطر ترس از شکست، این ترس را پذیرفته و کارشان را ادامه داده‌اند! بنابراین اگر شما هم رویای پولدار شدن از دنیای اینترنت را در سر دارید، باید ترس از شکست را پذیرفته و همین کار را بکنید.

3_ کمال‌گرایی نکنید!

خب، اگر دو مورد قبلی را خواندید و آنها را قبول کردید، آماده باشید چون می‌خواهم یکی از بزرگ‌ترین موانع در مسیر پولدار شدن از اینترنت را به شما معرفی کنم. کمال‌گرایی! می‌دانید کمال‌گرایی چیست؟

کمال‌گرایی همان چیزی است که وقتی می‌خواهید یک کسب و کار آنلاین راه‌اندازی کنید، شما را ترغیب می‌کند ابتدا الزاما کار با نرم افزارهای گرافیکی را یاد بگیرید و بعد شروع کنید، همان چیزی است که اجبارتان می‌کند اول یک سرمایه 100 میلیون تومانی به دست بیاورید و بعد شروع کنید، همان چیزی است که… .

در واقع کمال‌گرایی یکی از مکانیزم‌های ذهن انسان است که می‌خواهد اجازه ندهد شما از گوشه امن زندگی خارج شوید. این مکانیزم سعی می‌کند با آوردن یک‌سری بهانه و ایجاد استانداردهای سخت، شما را درگیر کارهای جزئی کرده و شروع کردن‌تان را عقب بیندازد. مثلا همانطور که گفتم ممکن است با خودتان بگویید باید برای پولدار شدن از اینترنت، ابتدا یک سرمایه 100 میلیونی داشته باشم و ماه‌ها کارتان را عقب بیندازید تا با وام یا قرض این سرمایه را جور کنید. در حالی‌که قطعا بدون این سرمایه هم می‌شود کار را شروع کرد، ولی ذهن شما در این مرحله سعی دارد با درگیر کردن‌تان نسبت به این مسئله، کاری کند که شروع را عقب بیندازید.

جالب اینجاست که کمال‌گرایی مثل یک چرخه باطل شما را گیر می‌اندازد. این یعنی حتی اگر آن سرمایه را جور کردید، یک بهانه دیگر برای‌تان می‌آورد که باز هم عقب‌تان بیندازد. با توجه به این توضیحات در قدم سوم، باید یادتان باشد هر موقع ذهن‌تان استانداردی را برای شروع تعیین کرد که دست یافتن به آن سخت و زمان‌بر بود، در حال رفتن به مسیر اشتباه هستید. بنابراین باید سریعا مسیر درست را انتخاب کرده و صرفا به شروع و رشد کسب و کار فکر کنید. در ادامه مسیر هم به همه این استانداردها خواهید رسید اما ابتدای مسیر، عملی کردن‌شان جز وقت گرفتن کار دیگری نمی‌کند.

مشاهده این ویدئو در کانال یوتیوب

 

راه های پولدار شدن از اینترنت

 

خب، به بخش اصلی از مقاله رسیدیم. الان که با پیش‌نیازها به‌خوبی آشنا شدید، نوبت این است که راه های پولدار شدن از اینترنت را دیده و یکی از آنها را برای شروع انتخاب کنید.

راستی، هر کدام از این ایده‌ها را هم که انتخاب کنید، برای راه‌اندازی و رشد کسب و کارتان باید با اصول بازاریابی اینترنتی، راه اندازی سایت و… آشنا باشید. پس برای یک آشنایی جزئی، حتما مقاله اصطلاحات کسب و کارهای اینترنتی را بخوانید. در این مقاله با بیشتر از 40 کلمه اختصاصی آشنا می‌شوید که در مسیر رشد کسب و کار کمک زیادی به شما خواهد کرد.

1_ آموزش بدهید

آموزش در حال حاضر یکی از بهترین راه های پولدار شدن از اینترنت است. مخصوصا اگر بتوانید از طریق فروش دوره‌های آموزشی و بلیط وبینار و سمینار پول در بیاورید. چرا اینطور می‌گویم؟

تصور کنید یک دوره آموزشی را به قیمت 500 هزار تومان، ماهانه صرفا به 30 نفر بفروشید. درآمد چقدر است؟ البته فروش به 30 نفر در ماه یک رقم بسیار خنده‌دار برای مجموعه‌هایی است که چندین سال در حوزه وب فعالند. طبق آشنایی که با چند تا از شرکت‌های بزرگ آموزشی در سطح وب فارسی دارم، می‌دانم درآمد خالص این شرکت‌ها در ماه بیشتر از 1 میلیارد تومان است.

برای شروع فعالیت در این حوزه ابتدا باید در یک زمینه اطلاعات کسب کنید. مثلا در حوزه عزت نفس می‌توانید با خواندن چند کتاب و شرکت در یک دوره معتبر، اطلاعات کافی برای برگزاری چند دوره رایگان به دست بیاورید. بعد از برگزاری این دوره‌های رایگان و جذب تعدادی مخاطب، می‌توانید با کسب اطلاعات بیشتر خودتان را برای برگزاری یک دوره کامل آماده کرده و سپس به سراغ بازاریابی اینترنتی بروید.

2_ در اینستاگرام با بازاریابی محتوا، محصول بفروشید

بازاریابی محتوا همان کاری است که اغلب پیج‌های اینستاگرام انجام می‌دهند: انتشار یک سری پست آموزشی یا سرگرم‌کننده، سپس جذب مخاطب با کمک همین محتواها و در نهایت فروش محصولات‌ به آنها!

اگر بخواهید از این راه پولدار شدن در اینترنت کمک بگیرید، باید ابتدا یک محصول را انتخاب کنید. البته نیازی هم نیست که الزاما خودتان محصول داشته باشید، برای شروع می‌توانید به سراغ یک فروشگاه یا حتی تولید کننده رفته و از او بخواهید محصولاتی که برایش می‌فروشید را با پست یا دیگر مسیرهای ارسالی، برای مخاطبان ارسال کند. مثلا یک فروشگاه لباس، کلاه، کیف، لوازم خانگی، محصولات اکسسوری، تزئینی و… .

بعد از این، باید پیج اینستاگرام‌تان را راه‌اندازی کنید، با انتشار محتواهای مرتبط مخاطبان را به آن جذب کرده و هر از گاهی هم محصول‌تان را تبلیغ کنید. اگر دقیق‌تر بخواهم بگویم، باید از هر 10 پست، بین 1 تا 3 تای آن از محصول بوده و 7 تای دیگر در زمینه بازاریابی محتوایی باشد.

مثلا اگر روسری می‌فروشید، می‌توانید 7 پست در زمینه مد و فشن خانم‌ها، اصول ست کردن روسری، اصول انتخاب رنگ و… منتشر کرده و 3 پست هم از محصول بگذارید. البته الزامی به رعایت کردن این معادله نیست اما خب برای شروع استراتژی خوبی است.

3_ با بلاگری به درآمد برسید!

بلاگری در واقع یک سبک از فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و مخصوصا اینستاگرام است. در این روش، شما یک حوزه را انتخاب کرده محتوا و پست مرتبط به آن منتشر می‌کنید.

مثلا تصور کنید شما حوزه غذا و رستوران را انتخاب کرده‌اید! در ادامه پست‌هایی که منتشر می‌کنید، پست‌هایی از رستوران‌ها و کافه‌های مختلفی است که به آنها سر زده‌اید، ممکن است حتی در پست‌ها روش درست کردن انواع غذاهای رستورانی را هم آموزش داده و در استوری‌ها در مورد نحوه اضافه کردن انواع چاشنی به غذاها صحبت کنید.

اصولا بلاگرها، یا از فروش محصول درآمد دارند یا از تبلیغات. مثلا یک بلاگر در حوزه غذا و رستوران، از رستوران‌های مختلف تبلیغ گرفته و با معرفی آنها درآمد کسب می‌کند. در ادامه همان بلاگر می‌تواند با فروش دوره‌های آموزشی رستوانی هم به درآمد برسد!

4_ از محتوا به درآمد اینترنتی برسید

خب، 3 راهکاری که تا اینجای مقاله به شما آموزش دادم، عملا راه‌هایی برای پولدار شدن از اینترنت بودند، اما خب این راهکار سطح کمی پایین‌تری داشته و صرفا برای به یک درآمد خوب رسیدن مناسب است.

اگر دقت کنید، هر 3 کسب و کار پولساز بالا برای رشد، به محتوا نیاز دارند! این یعنی چه یک بلاگر باشید، چه فروشنده آنلاین و چه آموزش‌دهنده، برای افزایش تعداد مخاطبان‌تان باید در اینستاگرام و سایت‌تان محتوا تولید کنید. حالا به نظرتان توجیه است یک صاحب کسب و کار با درآمد چندین میلیونی، زمانش را برای ساخت و انتشار این محتواها صرف کند؟ قطعا نه! بنابراین اینجاست که یک عنوان شغلی به اسم تولید کننده محتوا به وجود می‌آید.

تولید کنندگان محتوا به‌طور کلی 2 دسته هستند. دسته اول آنهایی که برای سایت محتوا می‌نویسند. منظور از محتوای سایت همین مقاله‌ای است که در حال خواندنش هستید. اما دسته دوم آنهایی هستند که برای اینستاگرام محتوا تولید می‌کنند.

هر دو این شغل‌ها هم درآمد مناسبی داشته و می‌توانید در صورت به تخصص کافی رسیدن و شناخته شدن، روی درآمد ماهانه 6 الی 20 میلیون از آنها حساب کنید.

نکته: در صورتی که به هر کدام از مشاغل بالا علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنم سری به دوره وبمستر ثروت ساز بزنید و سرفصل‌های جذاب این دوره را مشاهده کنید.

5_ پادکست بسازید

خوشبختانه این یکی دو ساله، مخاطبان علاقه زیادی به پادکست‌ها پیدا کرده و با نصب اپلیکیشن‌های مخصوص آن، از این نوع محتوای صوتی استفاده می‌کنند.

در این شرایط که هنوز بازار انتشار پادکست پر نشده، قطعا می‌توانید با انتخاب یک موضوع خوب و تولید محتواهای صوتی باکیفیت در آن حوزه، مخاطبان زیادی جذب کرده و از طریق تبلیغات یا حتی برندسازی و فروش محصول از آن به درآمد برسید.

مشاهده این ویدئو در کانال یوتیوب

6_ سئوکار شوید

احتمالا اگر الان کلمه روش‌های پولدار شدن را در گوگل جستجو کنید، وب سایت من را در صفحه اول می‌بینید. اما به نظرتان چرا از بین ده‌ها سایتی که دوست دارند در صفحه اول بوده و مخاطبان را جذب کنند، سایت من و تعداد محدودی دیگر در نتایج دیده می‌شود؟ در واقع چیزی که باعث شده وب سایت من در نتایج اول گوگل باشد، SEO یا بهینه‌سازی برای موتور جستجو است.

سئو، یک سری فاکتور مختلف است که در صورت پیاده کردن‌شان روی وب سایت، سایت بهینه شده و در رقابت با دیگر سایت‌ها برای نمایش در نتایج جستجو گوگل قرار می‌گیرد. این یعنی اگر سئو سایت من از سئو سایت y در کلمه کلیدی “کسب و کارهای اینترنتی” بهتر باشد، سایتم در نتایج جستجوی گوگل بالاتر از آن قرار می‌گیرد و کاربر بیشتری جذب می‌کند.

حالا در این بین افرادی که تخصص داشته و بتوانند فاکتورهای سئو را روی سایت پیاده کنند، سئوکار هستند! این افراد اصولا به دلیل تخصص مهم‌شان درآمد بالایی هم دارند. درآمد یک سئوکار متخصص در ایران از 5 تا بیشتر از 50 میلیون تومان است.

نکته: هم سئوکارها و هم تولید کنندگان محتوا در صورتی که کارهای خدماتی را رها کرده و با تخصصی که دارند برای خودشان کسب و کار راه‌اندازی کنند، درآمدشان بسیار بیشتر می‌شود.

7_ محصول دیگران را بازاریابی کنید

شاید از آن‌دسته افرادی باشید که علاقه به راه‌اندازی یک کسب و کار اینترنتی فروشگاهی داشته باشید، اما نخواهید فعلا با مشکلات همکاری با تولید کننده و فروشنده و… روبرو شوید. اینجا می‌توانید از همکاری در فروش یا روش “افیلیت مارکتینگ” کمک بگیرید. در این روش، وب سایت‌های بزرگی مثل دیجی کالا لینک‌هایی از صفحات محصول‌شان به شما می‌دهند، در ادامه شما این لینک‌ها را در صفحات پربازدید سایت‌تان گذاشته و در ازای هر کاربری که از طریق آنها به سایت مورد نظر رفته و محصول بخرد، پورسانتی را دریافت می‌کنید.

جالب است بدانید که طبق آخرین آمار، کسب و کارهایی در ایران هستند که صرفا از طریق همکاری در فروش دیجی کالا به درآمد بالای 70 میلیون تومان در ماه رسیده‌اند! بنابراین این ایده را جدی بگیرید.

8_ طراح سایت شوید

در دنیای امروز و مخصوصا دنیای کسب و کار بعد از کرونا، بیزینس‌های زیادی علاقه‌مند یا بهتر است بگویم مجبور به ورود به دنیای آنلاین شده‌اند. این وسط اولین قدمی که آنها باید بردارند، طراحی یک وب سایت است و خب در این شرایط بازار کار طراحان سایت بسیار عالی است.

جالب است بدانید الان طراحان سایت بابت ساخت یک سایت چیزی بین 2 تا 12 میلیون تومان دستمزد دریافت می‌کند. ساخت این سایت هم نهایتا 3 الی 5 روز از زمان آنها را می‌گیرد.

راستی یکی از فصل‌های دوره وبمستر ثروت ساز، آموزش طراحی وب سایت است. در واقع اگر از این دوره صرفا همین طراحی سایت را یاد بگیرید، می‌توانید در کم‌تر از یک ماه بیشتر از هزینه‌ای که برای خریدش کرده‌اید را دربیاورید.

9_ یوتیوبر شوید

اگر اهل ساخت ویدیو هستید و می‌توانید با ابزارهایی مثل افترافکت یا حداقل کمتازیا کار کنید، پیشنهاد می‌‌کنم به یوتیوبر شدن به عنوان یکی از بهترین راه های پولدار شدن در اینترنت نگاه کنید.

اگر بتوانید ویدیوهای جذابی در این وب سایت منتشر و مخاطبان را به کانال خودتان جذب کنید، بعد از مدتی یوتیوب به ازای بازدیدهایی که از ویدیوهای‌تان می‌شود، درآمدی را به حساب‌تان واریز می‌کند. نکته مثبت اینجاست که این درآمد به‌شکل دلاری به حساب شما واریز می‌شود. بنابراین و با توجه به قیمت دلار، حتی در سطح پایین هم درآمد بسیار زیادی از این مسیر کسب می‌کنید.

 

کلام آخر

به عنوان کلام آخر پیشنهاد می‌کنم که اگر هیچ کدام از راه ها و ایده های کسب و کار اینترنتی که در این مقاله به شما توضیح دادم برای‌تان جذاب نبود، حتما سری هم به دوره رایگان آموزش ایده یابی بزنید.

خب به انتهای مقاله رسیدیم. در این مقاله با بهترین راه های پولدار شدن از طریق اینترنت آشنا شده و البته یک سری پیش‌نیاز مهم برای شروع درآمد آنلاین را بررسی کردیم. در نهایت اگر نظر، سوال و تجربه‌ای دارید، در بخش نظرات منتظر شما هستم.

9 راه پولدار شدن از اینترنت
سرفصل‌های این مطلب:

19 پاسخ

 1. سلام خسته نباشید.
  1 در دوره وبمستر ثروت ساز امکانش هست که دو تا کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم؟ یعنی دو سایت روی یک لپ تاپ.
  2 اگر جواب بله هست هر دو کسب و کار شامل پشتیبانی می شه؟
  3 من نرم افزار هایی مثل pro show ، Snagit ، captivate ، visual Studio ، Illustratorرو تا حد زیادی بلد هستم بجز اولی و دومی چون تازه دارم یاد می گیرم.
  به وردپرس هم کمی آشنا هستم. در صورت ایجاد یک سایت آموزشی با آموزش دادن این نرم افزار ها می تونم به درآمد برسم؟
  4 دوره محدودیت سنی داره ؟
  5 لپ تاپ من 4 گیگ رم پردازنه Ryzen 5 و 500 گیگ حافظه داره. در صورت شرکت در دوره این سیستم کافی هست یا باید ارتقا بدم؟
  6 این سوال رو قبلا هم پرسیده بودم ولی می شه که شرکت کننده ها افزونه ها و قالب هایی که شما در دوره هدیه می دهید رو در سایت خودشون بفروشن؟
  و اینکه قالب هایی مثل قالب سون ، زفایر ، انفولد ، وودمارت و صحیفه در این پکیج قرار دارد؟
  7 در دوره یاد می دهید چطور سایت آماده بفروشیم؟ یعنی وقتی یک سایت می سازیم به صورت آماده و نامحدود در سایت خودمون بفروشیم؟
  8 برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی حتما باید مجوزی داشته باشیم؟ یعنی قبل از راه اندازی سایتمون باید مجوز های مربوطه رو دریافت کنیم؟
  9 بنده می دونم نمی شه برای درآمد های اینترنتی عدد ثابتی را تضمین داد. ولی حداقل درآمد یک سایت آموزشی آنلاین و یک سایت تبلیغاتی نه در حد آپارات یا سایت های بزرگ در حد سایت های متوسط چقدر هست؟
  10 و در آخر اینکه شما در دوره وبمستر ثروت ساز فصلی دارید که با شبکه های اجتماعی هم بشه درآمد کسب کرد؟ طوری که یک کسب و کار را راه اندازی کنیم و هم از طریق سایت و هم از طریق شبکه های اجتماعی بشه ازش کسب درآمد کرد؟ اگر ندارید پیشنهاد می کنم که در دوره قرار بدید.

  ببخشید وقت شما رو گرفتم. ممنون از پشتیبانی سریع تون. توی هیچ سایتی به این سرعت به سوالات کاربران پاسخ داده نمی شه. براتون بهترین ها رو آرزو می کنم.

  1. سلام آقای حسین عزیز،
   1 و 2. بله میتوانید تعداد زیادی کسب و کار راه اندازی کنید، البته پشتیبانی فقط برای 1 نفر است.
   3. بله، اتفاقا حوزه آموزش بسیار پرسود است.
   4.خیر، هیچ محدودیت سنی ندارد
   5. بله سیستم‌تان کافی است.
   6. بله مشکلی ندارد.
   7. مستقیما چنین چیزی را آموزش نمیدهیم، اما به کمک آموزشهای دوره بله در نهایت میتوانید چنین کاری انجام بدهید.
   8. خیر هیچ مجوزی نیاز ندارد
   9. همانطور که خودتان هم اشاره کردید ما مبلغ عددی تعیین نمیکنیم. اما مطمئن باشید درآمد بسیار عالی دارد.
   10. خیر ما تمرکزمان فقط بر روی کسب درآمد از وبسایت است. زیرا پایدارتر از شبکه های اجتماعی است و میتواند درآمد جهانی داشته باشد.

 2. salam , man moddaresse moosighi hastam , ke 30 saal door az keshvar boodam va ba tamame khanandeh haye los angelesi kar kardam va tadris mikonam, hodoode yek saleh ke oomadam iran va ghasd daram pagam ro az tarighi tolide mohtava bala biram… az tarighe sakhtane video haye amoozeshiye 5 daghighehei… aya idehye khoobi ast va movafagh be kasbe daraamad abad az 6 mah khaham shod mamnoon az shoma

  1. سلام آقای خوش صفا
   هیچ تفاوتی ندارد که در چه حوزه‌ای قصد فعالیت دارید.
   البته 6 ماه برنامه خیلی طولانی است. میتوانید خیلی سریعتر به نتیجه برسید.
   ویدئو مارکتینگ خیلی سریع‌تر و پرقدرت‌تر از گذشته است

 3. سلام استاد قبل از خرید دامنه .com باید اول درسایت ارنیک دامنهir رو ثبت وخریداری کنیم؟ باید یه حساب کاربری توی ایرنیک داشته باشیم؟

 4. بسیار عالی، البته که این مقاله در وبلاگ شما جزو دسته مقالاتی بود که جامع تر و کامل تر بود.
  در نکات ضروری قبل از شروع درآمد اینترنتی و بخصوص مبحث کمال گرایی و مکانیزم هایی که در ذهن انسان
  ایجاد میشه، خیلی این مطلب کمک میکنه تا افراد مسیر خودشون رو ادامه بدن و بلکه از مسیر و هدف خودشون دورتر نشن.

  مسیرهای پولدار شدن از طریق اینترنت در سئو، طراح سایت و یوتیوبر به نظرم خیلی جذاب تر از بقیه می تونه باشه و آموزش دادن هم خیلی خوبه.

  1. سلام آقای امیرمجاهدی،
   بله این مطلب تقریبا نیاز اولیه هر فردی رو برای شروع کسب و کار اینترنتی پوشش میده. و فرد با هرآنچه قبل از شروع بیزینس آنلاین نیاز است بداند آشنا میشود.
   ممنون از دقت و حسن نظر شما.

 5. سلام استاد عزیزودوست داشتنی.مقاله بسیار جامعی بود سپاس از شما.آیا هنر جویان شما هم میتوانند مدرس کسب وکار اینترنتی باشند.من خودم علاقه زیادی به

  آموزش دیدن وآموزش دادن دارم این شوه آیا کپی برداری محسوب میشه؟

 6. سلام آقای هوشیار از طریق سایت های تبلیغاتی هم می شه به درآمد رسید؟ یعنی سایتی داشته باشیم که فقط مخصوص تبلیغات باشه. در این صورت جزو سه ایده پولساز اول که معرفی کردید قرار می گیره ؟

 7. سلام خسته نباشید استاد
  در رابطه با ایده یابی علاوه بر مطالبی که در سایت قرار دادید توی دوره وبمستر هم اشاره ای به این موضوع میشه؟
  می خواستم همین ابتدای کار با یه ایده قدرتمند دوره رو شروع کنم تا بعدا با شکست مواجه نشم ولی فعلا ایده خاصی مدنظرم نیست
  ممنون از پیگیری تون

 8. سلام.
  ممنون از ایده‌های خوبتون.
  البته نوشتید:‌ اگر روش‌های پولدار شدن را در گوگل جستجو کنید، وب سایت من را در صفحه اول می‌بینید.
  من جستجو کردم ولی توی سه صفحه اول نبود سایت شما.

دیدگاهتان را بنویسید