14 روش قدرتمند برندسازی در اینترنت

حتی اگر صاحب کسب و کار سنتی باشید، بازهم برندسازی در اینترنت برای شما ضروری است. ولی اگر صاحب کسب و کار اینترنتی هستید مطالعه این 16 روش برندینگ ضروری است
برندسازی در اینترنت

برندسازی در اینترنت فقط مخصوص کسب و کارهای اینترنتی نیست. شما حتی اگر صاحب یک کسب و کار سنتی هستید باز هم نیاز به برندسازی اینترنتی دارید.

این روزها اکثر ما نیازهای خودمان را از طریق اینترنت و خرید آنلاین برطرف می کنیم؛ به همین خاطر اگر صاحب یک کسب و کار یا شغل هستید، باید در اینترنت حضور داشته باشید تا بتوانید افراد بیشتری را جذب کنید و درآمدتان را افزایش دهید.

اگر بخواهیم روش های برندسازی اینترنتی را نام ببریم، شیوه های زیادی را میتوانیم بگوییم، اما در این مطلب می خواهیم 16 روش مهم برندینگ اینترنتی را بررسی کنیم.

 

1. وبسایت داشته باشید

اگر هنوز کسب و کار آنلاین ندارید، باید بدانید که در حال از دست دادن درآمد بسیار بالایی هستید!

داشتن وبسایت به شما کمک می کند اعتبار بیشتری کسب کنید، و نه تنها باعث افزایش فروش و درآمدتان میشود، بلکه باعث افزایش اعتماد و برندینگ خودتان و کسب و کارتان نیز میشود.

اهمیت وبسایت در برندسازی اینترنتی

 

2. تولید محتوا برای برندسازی اینترنتی

همانطور که شاید خیلی جاها شنیده باشید، محتوا در همه جا و مخصوصا در دنیای آنلاین، پادشاه است.

شما باید با تولیدمحتوای منظم و کاربردی در وبسایت و شبکه های اجتماعی خودتان، سعی کنید بیشتر دیده شوید و مخاطبین بیشتری را به محتواهای خودتان جذب کنید. تولید محتوا یکی از ارکان مهم برندینگ کسب و کار آنلاین شما است.

 

3. سئو! یکی از بهترین روش های برندسازی اینترنتی

سئو یکی از بهترین روش ها برای دیده شدن بیشتر و جذب مخاطب هدفمند است. اگر تولید محتوای خوب و هدفمندی را انجام داده باشید و استراتژی مناسبی را انتخاب کنید، قطعا منجر به سئو و کسب رتبه در موتورهای جستجو نیز میشود.

سئو و برندینگ
یکی از عوامل برندسازی اینترنتی سئو کردن است

همه ما وقتی به چیزی نیاز داریم، اول از همه در گوگل به جستجو می پردازیم.

به همین خاطر خیلی مهم است که برای خودتان وبسایتی راه اندازی کنید و روی سئوی آن وقت بگذارید. اینطوری میتوانید در نتایج جستجو حضور داشته باشید و مخاطبین هدفمند بیشتری را جذب کنید.

سئو به شدت به برندینگ بیزینس شما کمک میکند.

 

4. ارزش ارائه دهید

همه کسب و کارهای، به فکر این هستند که سریعتر به درآمد برسند و فروش خودشان را افزایش دهند؛ اما قبل از اینکه بتوانید درآمد خوبی داشته باشید، باید در بازار خودتان ارزش ارائه دهید.

باید مخاطب خودتان را بشناسید و ببینید چه چیزی برای او با ارزش است، سپس سعی کنید آن ارزش را به مخاطبان خودتان ارائه دهید. وقتی ارزش را به خوبی منتقل کنید میبینید که چقدر راحت فروش و درآمدتان هم افزایش می یابد.

وقتی صحبت از برند یک کسب و کار میشود، ناخودآگاه ارزش آن برند در ذهن ما تداعی میشود، پس یکی از اصول برندسازی اینترنتی ارائه ارزش است.

 

5. اطلاعات مخاطبین خودتان را جمع آوری کنید

برندهای بزرگ ارتباط همیشگی و پایداری با کاربرانشان دارند. برای اینکه بیشتر دیده شوید و مشتریان بیشتری به دست بیاورید، باید اطلاعات مخاطبین خودتان را جمع آوری کنید و با آنها در ارتباط باشید.

باید بفهمید آیا ارتباط با مخاطبان‌تان از طریق تلفن راحت تر است؟ یا ایمیل؟

ایمیل و ایمیل مارکتینگ یکی از قدرتمندترین و بهترین روش های برندسازی اینترنتی است، که نه تنها باعث افزایش برندینگ میشود، بلکه مستقیما باعث افزایش فروش و درآمد هم میشود.

اگر میخواهید با ایمیل مارکتینگ بیشتر آشنا شوید، توصیه میکنیم مطلب آموزش ایمیل مارکتینگ نت هوش را حتما مطالعه کنید:

آموزش ایمیل مارکتینگ

 

6. نتایج خودتان را بررسی کنید

شما باید برای فعالیت آنلاین خودتان، نتایجی را در نظر بگیرید و هرچند وقت یکبار این نتایج را بررسی کنید تا متوجه شوید که در مسیر درستی گام بر می دارید یا خیر.

مثلا اگر در اینستاگرام فعالیت می کنید، نتیجه یا هدف شما می توانید این باشد که بگویید تا 3 ماه آینده، به 10 کا فالوور برسید.

یا اگر در وبسایت خودتان فعالیت می کنید، نتیجه یا هدف می تواند این باشد که بگویید تا 3 ماه آینده، 10 هزار ایمیل جمع آوری کنید. یا به سقف خاصی از درآمد برسید و یا به رتبه الکسا مورد نظرتان برسید. سپس این اهداف را ارزیابی کنید تا مطمئن شوید در مسیر درستی قرار دارید.

همچنین ابزارهای دیگر مثل گوگل آنالیتیکس یا Search console نیز ابزارهای بسیار خوبی برای آنالیر کسب و کارتان است

اگر نمیدانید الکسا چیست، توصیه میکنیم این مطلب را بخوانید:

آشنایی با رتبه الکسا و سایت Alexa
آشنایی با سایت الکسا و رتبه‌بندی الکسا و alexa toolbar

 

7. فعالیت در انجمن ها برای برندسازی در اینترنت

یکی از راه های مفید برندینگ در فضای آنلاین، این است که در انجمن ها فعالیت بیشتری داشته باشید و به سوالاتی که در حوزه تخصص شما هستند، پاسخ دهید تا بتوانید تخصص خودتان به مخاطبان احتمالی خودتان نشان دهید.

در تمام حوزه ها انجمن ها و فروم هایی وجود دارند که مخاطبین شما نیز آنجا در حال پرسیدن سوالاتی هستند. جواب آن سوال ها احتمالا پیش شما است. پس این فرصت را از دست ندهید…

 

8. در شبکه های اجتماعی فعال باشید

 

برندسازی با شبکه‌های اجتماعیفعال بودن در شبکه های اجتماعی مخصوصا اینستاگرام، می تواند یکی از بهترین راه های برندسازی اینترنتی شما باشد، و کمک کند مخاطبان بسیار زیادی را به خودتان و کسب و کارتان جذب کنید؛ پس این موضوع را نادیده نگیرید و حتما برای شبکه های اجتماعی خودتان هم وقت بگذارید.

 

 

9. برای برندتان شخصیت پردازی کنید

هیچکدام از ما با یک برند خشک و خالی ارتباط برقرار نمی کنیم، به همین خاطر خیلی مهم است که برای برند خودتان در دنیای آنلاین شخصیت پردازی کنید تا مخاطبین راحت تر با شما ارتباط برقرار کنند و تعامل بیشتری با برندتان داشته باشند.

مثلا وقتی نام برند چی توز را می شنوید یاد چه چیزی می افتید؟ شخصیت میمون که مخصوص چی توز طراحی شده است. شما هم دقیقا باید همین کار را برای خودتان انجام دهید. الزاما راجب یک سمبل یک حیوان صحبت نمیکنیم. هر نوع احساسی که به مخاطبین تان ارائه شود میتواند نتیجه برندسازی شما باشد.

 

10. تبلیغات آنلاین را جدی بگیرید

اگر می خواهید سریعتر و راحت تر به نتایج بزرگ برسید و بیشتر دیده شوید، باید تبلیغات آنلاین را جدی بگیرید و روی این کار سرمایه گذاری کنید.

داشتن تبلیغات آنلاین به صورت مداوم، باعث می شود در جاهای مختلف توسط مخاطبان خودتان دیده شوید و همین موضوع هم کمک می کند که مخاطبان بیشتری جذب کنید و برندتان را قوی تر کنید.

 

11. به اینفلوئنسر مارکتینگ توجه کنید

در هر حوزه کاری، افراد تاثیر گذاری وجود دارند که مخاطبان زیادی را جمع آوری کرده اند و شما می توانید به آنها پول پرداخت کنید تا تبلیغات کسب و کار شما را انجام بدهند.

اینفلوئنسر مارکتینگ کمک می کند در زمان کمتری، بتوانید توسط مخاطبان بالقوه خودتان دیده شوید و در بازار خودتان راحت تر رشد کنید.

اینفلوئنسر مارکتینگ در برندسازی

 

12. رقبای خودتان را فراموش نکنید

وقتی می خواهید فعالیت خودتان را بیشتر کنید و بیشتر دیده شوید، باید رقبا را زیر نظر داشته باشید تا ببینید چه کارهای خوب و چه کارهای بدی انجام می دهند.

مثلا اگر می بینید مخاطبان شما از برخی رقبا ناراضی هستند، ببینید مشکل کارشان کجاست و چه نیازی را از مخاطب برطرف نمی کنند که باعث نارضایتی می شود.

اگر شما بتوانید این نیازها را برطرف کنید، به راحتی می توانید بازار خودتان را توسعه دهید. در جلسه آموزش ایده یابی، یک جلسه را اختصاصا به آنالیز رقبا اختصاص داده ایم. توصیه میکنم به دوره رایگان آموزش ایده یابی در نت هوش مراجعه کنید و آن جلسه را ببینید.

 

13. روابط خودتان را گسترش دهید

شما باید سعی کنید با افراد دیگری که در صنعت شما فعالیت می کنند، ارتباط برقرار کنید تا بتوانید از اعتبار آنها استفاده کنید و رشد خودتان را سریعتر کنید. مثلا در اینستاگرام با افرادی که مخاطبان مشترکی با شما دارند، لایو مشترک برگزار کنید تا بیشتر دیده شوید و مخاطبان بیشتری را به خودتان جذب کنید.

البته میتوانید این مورد را فاکتور بگیرید و از آن صرف نظر کنید، ولی خب طبیعتا داشتن ارتباط مناسب یا نداشتن آن، تاثیر مستقیمی در رشد و برندینگ شما دارد.

 

14. حضور خودتان را اتوماتیک کنید

اتوماسیون در برند سازیگاهی اوقات اینکه بخواهید تمام کارها را خودتان انجام دهید کمی سخت و زمانبر است. به همین خاطر باید سعی کنید که کارها را اتوماتیک کنید. مثلا می توانید در وبسایت خودتان ارتباط با مخاطبین از طریق پیامک یا ایمیل را خودکار انجام دهید یا پست گذاری در شبکه های اجتماعی را با ابزارهای مخصوص این کار به صورت اتوماسیون برنامه ریزی و انجام بدهید.

این موضوع کمک می کند که حضور مداوم و منظم داشته باشید و در نهایت به برندسازی شما کمک میکند.

 

جمع بندی

در این مقاله در مورد 14 راه موثر برای برندسازی اینترنتی صحبت کردیم و در مورد هرکدام به صورت مختصر توضیح دادیم.

شما باید تخصص های لازم برای فعالیت مستمر در فضای آنلاین را داشته باشید، تا بهتر بیشتر دیده شوید و آن زمان است که به راحتی می توانید مشتریان زیاد و در نتیجه درآمد بالایی را برای خودتان ایجاد کنید. برندسازی اینترنتی یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که باید امروز انجام بدهید.

برندسازی در اینترنت
سرفصل‌های این مطلب:

دیدگاهتان را بنویسید