اگر میخواهید به آرزوهای‌تان نرسید استخدام شوید

If-you-are-hired-you-will-never-have-your-wishes

 

 استخدام شدن یعنی چی؟ «استخدام» یعنی به خدمت در آمدن!

از اسمش هم مشخص است که شما با استخدام شدن، به خدمت شخص دیگری در می آیید. استخدام شدن یعنی محدود شدن خلاقیت، یعنی انجام یکسری کارهای روتین روزانه که بعد از چند روز یا در حالت خوشبینانه چند ماه، خسته کننده می شوند! استخدام شدن یعنی بازنشستگی بعد از چندین سال کار. یعنی بازنشستگی با حقوق و مزایای کم. استخدام شدن یعنی ممکن است هر لحظه شخصی دیگر، جای شما را بگیرد. استخدام شدن یعنی فراموش کردن رویاها…

برای یک بار هم که شده تفکر کنید و تصمیم بگیرید؛ تصمیم بگیرید که به حداقل راضی نباشید.

چه آرزو هایی دارید؟ برای رسیدن به آنها تلاش می کنید؟ آیا هدف شما، تنها رسیدن به یک شغل معمولی و داشتن درآمد ثابت است؟ تا به حال به ثروتمند شدن فکر کرده اید؟ سقف آرزو هایتان تا کجاست؟

مرد یا زن، فرقی ندارد! خودتان را محدود نکنید! تا می توانید آرزوهای بزرگ داشته باشید، اما نه بی هدف!

می دانید فرق انسان و گیاه در چیست؟

می دانید فرق انسان و گیاه در چیست؟ در تکامل!

گیاه رشد می کند و بزرگ می شود، تا آنجا که در نهایت به پایان رشد و تکامل خود می رسد و می ایستد. یک گیاه، پس از رسیدن به حد نهایت رشد، دیگر هیچ پیشرفتی نمی کند، او زندگی می کند و سپس می میرد؛ اما در مورد انسان، این موضوع خیلی تفاوت دارد.  برای انسان، هیچ محدودیتی وجود ندارد، او می تواند بالا و بالاتر برود و بیشتر رشد کند. اگر انسان اراده کند، هیچ کسی نمی تواند جلوی رشد او را بگیرد. 

تمام این ها را گفتیم تا به این برسیم که هیچ گاه خود را به شغلی معمولی محدود نکنید. از داشتن یک حقوق ثابت، راضی نباشید. سعی کنید که همیشه پیشرفت کنید. شغلی را انتخاب کنید که همواره امکان پیشرفت در آن وجود داشته باشد. به استخدام شدن راضی نباشید، سقف آروزهایتان را بالا ببرید!

سعی کنید کار آفرین باشید، نه کارگر! همیشه، این کارآفرینان هستند که با کار کارگران، به نان و نوا می رسند و هر لحظه بیشتر پیشرفت کرده و درآمد کسب می کنند.

رابرت کیوساکی ، اقتصاد دان معروف می گوید:

بیشتر مردم هرگز ثروتمند نمی شوند ، به این دلیل ساده که اونا آموزش ندیدن تا از موقعیت هایی که درست جلوی چشمانشون قرار دارد ، استفاده کنند.

رابرت کیوساکی مدرس کسب و کار

 

اگر انسان اراده کند، هیچ کسی نمی تواند جلوی رشد او را بگیرد.

از موقعیت ها استفاده کنیم و به کم، بسنده نکنیم. قناعت خوب است، اما نه زیاد! گاهی اوقات، قناعت بسیار زیاد، باعث میشود که به آرزو هایی که داشتیم نرسیم و مدام خود را توجیه کنیم که من قانع هستم!

حتما این جمله معروف را از ابوعلی سینا شنیده اید که می گوید:

هر چیزی کمش دارو است ، متوسطش غذا و زیادش سم است؛ حتی محبت کردن.

در دوره الان که حتی استخدام شدن هم کار سختی است، شاید این حرف که به آن قانع نباشید و سعی کنید پیشرفت کنید، خنده دار به نظر برسد؛ اما همان طور که گفتیم، به کم قانع نباشید! زیرا برای انسان، هیچ محدودیتی وجود ندارد و اراده انسان، شکننده محدودیت ها است.

 

سقف آروزهایتان را بالا ببرید و سعی کنید کار آفرین باشید، نه کارگر!

زیرا این کارآفرینان هستند که با کار کارگران، به نان و نوا می رسند

نبودن کار، بهانه است! اگر متن را خوانده باشید حتما تاکید چندین و چند باره ما را دیده اید که گفتیم: اراده انسان محدودیت نمی شناسد. انسان های تنبل و بی اراده، از کمبود می نالند! آن ها مدام دنباله بهانه اند. مانند گیاه نباشید که پس از رسیدن به حدی از پیشرفت، می ایستد. صفت های انسانی خود را زنده کنید. خاکستر ها را کنار بزنید و طوفان به پا کنید! روح خداوند درون شما دمیده شده، پس شما از انجام هیچ کاری ناتوان نیستید! نگذارید تیتر مقاله که به کنایه است ، خطاب به شما باشد! این جمله، خطاب به کسانی است که نمی خواهند پیشرفت کنند و نمی خواهند ثروتمند شوند، پس باید به آن ها گفت: تبریک به افرادی که تلاش میکنند استخدام شوند تا به آرزو هایشان نرسند!

خاکستر ها را کنار بزنید و طوفان به پا کنید

 

روح خداوند درون شما دمیده شده، پس شما از انجام هیچ کاری ناتوان نیستید!

خلاق باشید. شما می توانید بدون کار کردن، پول در بیاورید؛ اما نه بدون تلاش! برای پول درآوردن بدون انجام کار، باید ذهنی بسیار خلاق داشته باشید. کمی تلاش کنید و با استفاده از خلاقیت خود، به یک ایده برسید و سپس با استفاده از آن ایده، کارآفرینی کنید. شاید برای شما جالب باشد که بدانید فیس بوک، شبکه ای اجتماعی است که هزاران محتوا در آن تولید می شود و میلیارد ها دلار سود عاید پایه گذارانش می شود؛ اما خود، هیچ محتوایی تولید نمی کند! رمز این کار چیست؟ خلاقیت و ایده! مارک زاکربرگ، ذهنی خلاق داشت. او دانشگاه و تحصیل را ترک کرد و به علاقه اش پرداخت. شاید اگر درسش را ادامه می داد، الان خود یکی از کارمندان فیس بوک بود؛ اما او تصمیم گرفت که خودش، کار بیافریند، به جای آن که کاری انجام دهد.

فیس بوک، شبکه ای اجتماعی است که هزاران محتوا در آن تولید می شود و میلیارد ها دلار سود عاید پایه گذارانش می شود، اما خود، هیچ محتوایی تولید نمی کند!

زندگی کوتاه است و فرصت ها زود گذر. از فرصت هایی که زندگی به شما می دهد استفاده کنید. شما می توانید استخدام شوید و حقوق هم دریافت کنید و یک زندگی معمولی داشته باشید؛ اما نمی توانید از بهترین ها استفاده کنید و بهترین ها را داشته باشید! نمیتوانید به بهترین مکان ها سفر کنید و بهترین کالا ها را بخرید!  برای داشتن بهترین ها، این خود شما هستید که باید بهترین باشید!  کارمندی و کارگری، تنها پول اندکی برای خودتان به ارمغان می آورد؛ اما کار آفرینی می تواند برای تعداد زیادی از انسان ها، درآمد ایجاد کند.

 

برای داشتن بهترین ها، این خود شما هستید که باید بهترین باشید!

حکیم ارد بزرگ، در مورد کار آفرینی می گوید: کار آفرین، زندگی آفرین است؛ پس آفرینی جاودانه بر او.

نه تنها در شغلمان، بلکه در تمام کار ها سعی کنیم تا این ما باشیم که چیزی را خلق و تولید می کنیم، نه اینکه صرفا فقط مصرف کننده باشیم. همانطور که محمد ابن منور در کتاب اسرار التوحیدش می گوید: حکایت نویس مباش، چنان باش که از تو حکایت کنند!

کار آفرین، زندگی آفرین است؛ پس آفرینی جاودانه بر او.

دوست داریم نظر شما را نیز درباره استخدام شدن و آرزوها بدانیم. اگر این مطلب برای شما مفید بود نظرتان را برایمان بنویسید.

ارسال یک پاسخ

من هم مثل شما از ایمیل‌های تبلیغاتی متنفرم! پس قول میدهم هیچ ایمیل تبلیغاتی قرار نیست به شما ارسال شود
لینک دانلود به ایمیل شما ارسال میشود
ارسال با موفقیت انجام شد
برای دریافت لینک دانلود به پوشه Inbox ایمیل‌تان مراجعه کنید.