آموزش کامل غیر فعال کردن گراواتار در وردپرس

غیر فعال کردن گراواتار در وردپرس یکی از اقدامات مهم برای بهینه سازی سرعت سایت است، اگر به سرویس گرواتار نیاز ندارید حتما طبق این آموزش آن را غیر فعال کنید.
غیر فعال کردن گراواتار

در اینجا میخواهیم با غیر فعال کردن گراواتار در وردپرس آشنا بشویم. قبل از اینکه این مطلب را بخوانید خیلی مهم است که بدانید اصلا گراواتار چیست؟ اگر درباره گراواتار نیاز به اطلاعات دارید توصیه میکنیم مطلب گراواتار چیست موجود در سایت نت هوش را حتما مطالعه کنید:

پیشنهاد میکنیم این مطلب را هم بخوانید:

در پست قبلی درباره گراواتار صحبت کردیم و گفتیم که گراواتار یک وبسایت است که هرکسی می تواند با ثبت نام در آن، برای خود یک تصویر پروفایل انتخاب کند و با ثبت نام در سایت هایی که از گراواتار پشتیبانی می کنند، تصویر پروفایلش به صورت اتوماتیک نمایش داده خواهد شد. وردپرس به صورت پیشفرض با گراواتار هماهنگی دارد و تصاویر گراواتار را در پروفایل کاربران نمایش خواهد داد. با این حال ممکن است شما بخواهید این امکان را غیرفعال کنید و بخواهید کاربران شما از عکس هایی که خودشان آپلود می کنند استفاده کنند.

خیلی ها دوست ندارند که یک تصویر پروفایل ثابت داشته باشند و می خواهند بعضی وقتها به صورت ناشناس در سایتها فعالیت کنند و هیچ کس متوجه حضور آنها نشود.

لوگو گراواتار

 

آیا با غیر فعال کردن گراواتار سرعت سایت وردپرسی افزایش پیدا میکند؟

 

سوالی که خیلی از افراد می پرسند، این است که آیا فعال بودن گراواتار روی وب سایت، می تواند روی سرعت وردپرس تاثیر بگذارد؟

باید بگوییم که استفاده از گراواتار باعث می شود هر زمان که کاربر از وبسایت شما استفاده می کند، درخواستی به گراواتار ارسال شود تا عکس کاربر در صورت موجود بودن لود شود.

این موضوع می تواند در سرعت وبسایت شما هم تاثیرگذار باشد و میزان درخواست ها را افزایش دهد.

البته وبسایت گراواتار به خاطر اینکه تاثیر منفی روی سرعت وبسایت ها نگذارد و بتواند از محبوبیت خوبی برخوردار شود، سعی کرده تا حد امکان روی سرعت تاثیر منفی نگذارد و عکس ها را تا حد خیلی زیادی بهینه می کند.

البته این نکته را هم باید در نظر بگیرید که حتی اگر شما از گراواتار استفاده نکنید و کاربران شما عکس پروفایل دلخواه خودشان را آپلود کنند، این موضوع باعث می شود سرعت وبسایت شما کند شود و تاثیر بدتری روی آن دارد. به این خاطر که خیلی از کاربران با بهینه سازی عکس آشنا نیستند و ممکن است عکس هایی با حجم بالا را روی پروفایل خودشان آپلود کنند، این موضوع می تواند باعث شود که لود وبسایت شما زمان بسیار زیادی طول بکشد و سرعت آن کاهش یابد. پس به این موضوع هم توجه داشته باشید و سپس برای غیر فعال کردن گراواتار تصمیم بگیرید.

برای  غیرفعال کردن گراواتار در وردپرس، باید کارهایی را انجام دهید که در این مقاله می خواهیم به شما قدم به قدم این کارها را آموزش بدهیم. اگر قصد دارید گراواتار را در وبسایت خودتان غیرفعال کنید و می خواهید با نحوه انجام این کار آشنا شوید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

چطور غیر فعال کردن گراواتار در وردپرس را انجام بدهیم؟

 

همانطور که فعال کردن گراواتار کار سختی نبود، غیر فعال کردن آن هم کار دشواری نیست. در ادامه این مقاله به شما می گوییم که چطور مرحله به مرحله، گراواتار را در وبسایت وردپرسی خودتان غیرفعال کنید، قدم به قدم این کارها را انجام دهید تا بتوانید به راحتی غیرفعال سازی گراواتار در وردپرس را انجام دهید:

1_ رفتن به بخش تنظیمات وردپرس:

در ابتدا نیاز است که وارد پیشخوان وبسایت وردپرسی خودتان بشوید و در آنجا، به بخش:

تنظیمات -> گفتگو

بروید تا تنطیمات مربوط به گراواتار را در این قسمت انجام دهید.

مرحله اول غیر فعال سازی گراواتار
مرحله اول غیر فعال سازی گراواتار

 

2_ خاموش کردن آواتارها:

در این قسمت به پایین اسکرول کنید و به بخش نیم رخ‌ها که رسیدید، تیک گزینه “نمایش آواتارها” را بردارید و سپس روی دکمه ذخیره تنظیمات کلیک کنید.

مرحله دوم غیر فعال سازی گراواتار
مرحله دوم غیر فعال سازی گراواتار

 

غیر فعال کردن گراواتار با انجام همین دو مرحله ساده، به راحتی انجام میشود.

 البته باید دقت کنید که با انجام این کار، از این به بعد در بخش نظرات، پروفایل نویسندگان، در پیشخوان وردپرس و هیچ کجای دیگر امکان استفاده از گراواتار را نخواهید داشت و این موضوع باعث می شود که وبسایت شما در بخش کامنت‌ها و نظرات به یک وبسایت خشک و خالی تبدیل شود.

پس بهتر است خیلی سریع فکری به حال تصاویر پروفایل کاربران و نویسندگان وبسایت خودتان بکنید تا بتوانید وبسایت خودتان را از حالت خشک و خالی بودن در بیاورید! همانطور که در دنیای واقعی ما به سمت افراد زیبا و جذاب بیشتر کشیده می شویم، در دنیای مجازی هم پروفایل های زیبا و حرفه ای، بیشتر جلب توجه می کند. پس خوب است به این موضوع توجه داشته باشید.

ممکن است شما در حال حاضر گراواتارهای سایت خود را غیرفعال کنید و بعدها از تصمیم خود پشیمان شوید. اگر بعد از غیر فعال کردن گراواتار، پشیمان شدید میتوانید دوباره به مراحل قبل برگدید و تیک گزینه “نمایش نیم رخ ها”را در فعال کنید.

در نهایت اینکه آیا غیر فعال بودن گراواتار در وبسایت شما بهتر است یا خیر، کاملا به نظر شخصی شما به عنوان مدیر کسب و کارتان بستگی دارد، اما اگر فعلا تعداد کامنت های بالایی ندارید، توصیه میشود که فعلا این سرویس را غیر فعال کنید.

جمع بندی

در این مقاله در مورد غیر فعال سازی گراواتار  صحبت کردیم و توضیح دادیم که چطور می توانید در 2 مرحله این کار را انجام دهید. البته دقت کنید که اگر وبسایت شما کاربر محور است و در آن کاربران باهم تعامل دارند، بهتر است حتما از گراواتار استفاده کنید یا از کاربران خود بخواهید که برای پروفایل خودشان عکس تنظیم کنند تا به این شکل، وبسایت شما ظاهر زیباتری داشته باشد و از خشک بودن آن جلوگیری شود.

امیدواریم این مقاله کمک کرده باشد که یاد بگیرید چطور گراتاوار را در وردپرس غیرفعال کنید و با تنظیمات این قسمت بیشتر آشنا شده باشید. از اینکه تا انتهای این نوشته با ما همراه بودید از شما متشکریم.

غیر فعال کردن گراواتار
سرفصل‌های این مطلب:

دیدگاهتان را بنویسید